PTT Kargo Teslim Edildi Ne Demek? PTT Takip

Merhabalar,


PTT kargo takip terimleri kafa karıştırıcı olabiliyor. Özellikle PTT kargoyla ilk defa kargo gönderiyor veya alıyorsanız kargo takibi konusunda zorlanmanız gayet normal. PTT kargo teslim edildi ne demek? PTT kargo takip sayfasında son işlem açıklaması bölümünde teslim edildi olarak yazması kargonun yolcuğunu tamamladığı anlamına gelir.

Kargo teslim edilmediği halde teslim edildi görünüyor ne yapmalıyım?

Kargolarda sık yaşanan bir problemdir. Hemen endişeye kapılmadan önce; bina veya sitede güvenlik veya kapıcı varsa onlara teslim edilmiş olma ihtimalini göz ardı etmeyin. Eğer güvenlik ve kapıcı yok veya onlara teslim edilmedi ise komşunuza veya posta kutunuza bırakılmış olabilir.

Eğer kargo yukarıda saydığım kişilere teslim edilmemişse adresiniz hatalı olabilir. Gönderen kişiye verilen makbuzdan veya gonderitakip.ptt.gov.tr adresinden teslim adresini doğrulayın. Genellikle teslim almadığınız halde teslim edildi olarak gözükmesinin sebepleri bunlardır.

Tüm doğrulamaları yaptığınız halde kargonuzun nerede olduğunu bilmiyorsanız 1 gün daha beklemenizi öneririm. Bazı PTT çalışanları tek kargo için fazla yol gitmek istemedikleri için teslim edildi olarak gösterip, sonraki gün kargoyu teslim edebiliyor. Bu olasılık genellikle kargo çalışanıyla samimi olduğunuz durumlarda daha sık gerçekleşiyor.

Eğer 1 gün sonra da kargonuz teslim edilmediyse gonderitakip.ptt.gov.tr adresinde teslim edildi ifadesinden bir önce bulunan “Dağıtıcıya Verildi-Cihet No:” kısmında bulunan kargo takip görevlisinin numarasıyla birlikte, dağıtımı yapan PTT bölgesine danışarak PTT görevlisine ulaşılmasını sağlayabilir, kargo hakkında bilgi alabilirsiniz.

PTT kargo takibinde ihtiyacınız olabilecek diğer sayfalar;

Dağıtıcıya verildi cihet no ne demek?
Cihetten gönderi çıkarıldı ne demek?
Cihet hazırlama listesine eklendi ne demek?

Subscribe
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments