Cihet Hazırlama Listesine Eklendi Ne Demek? PTT

PTT kargo takip sayfasında, kargo durumu cihet hazırlama listesine eklendi olarak göründüğü zaman ne anlama geldiği çok sık soruluyor. İlk okuyunca korkulsa da Cihet hazırlama listesine eklendi ibaresi kötü bir şey değildir. Bu yazımızda cihet hazırlama listesine eklendi ifadesinin ne anlama geldiğini açıklayacağız. İlk baştan belirtmeliyiz ki bu kötü bir durum değildir.


Cihet Hazırlama Listesine Eklendi Ne Demek?

PTT Kargo cihet hazırlama listesine eklendi ifadesi; Kargonun teslimini yapacak cihetin, yani dağıtıcının teslim programı yapıldığı anlamına gelir. Ancak listeye eklenen ürünler aynı gün dağıtıma çıkarılamaz. Sadece sıraya alındığı anlamına gelir. Bir başka konuda anlattığım “Dağıtıcıya Verildi-Cihet No:xxxx” olarak göründüğü gün kargo dağıtıma çıkacak anlamına gelir.

Sonraki Gün Dağıtıma Çıkmazsa

Çok yoğun bölge ve dönemlerde Cihet hazırlama listesine eklendi ifadesi göründükten sonraki gün de kargo dağıtıma çıkmayabiliyor. Çok nadir bir durum da olsa yaşanabilir. PTT kargo takip sayfasında, Cihet hazırlama listesine eklendi olarak göründüğü zaman eğer beklemek istemezseniz, kargoyu bulunduğu PTT merkezinden bizzat teslim alabilirsiniz.

“Cihetten Gönderi Çıkarıldı” Ne Demek? PTT Kargo Takip
Dağıtıcıya Verildi-Cihet No Nedir?
Gönderim Ücreti Hesaplama
Yurt Dışı Kargo Takip | PTT Kargo Takibi | Kargom Nerede?
PTT Kargo Gümrük İşlemleri
PTT Barkod Sorgulaması | PTT Kargo Sorgulama

3 yorum

  1. İlk başta PTT kargo takipte cihet hazırlama listesine eklendi yazısını görünce korkmuştum. Kargom dediğiniz gibi sonraki gün adresime teslim edildi. Teşekkür ederim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*