Cihet Hazırlama Listesine Eklendi Ne Demek?

 

PTT kargo takip sayfasında, karşımıza çıkan cihet hazırlama listesine eklendi ifadesinin ne demek olduğu çok sık soruluyor. İlk okuyunca korkulsa da Cihet hazırlama listesine eklendi ibaresi kötü bir şey değildir. Bu yazımızda PTT kargo takibinde karşımıza çıkan cihet hazırlama listesine eklendi ifadesinin ne demek olduğunu açıklayacağız. İlk baştan belirtmeliyiz ki bu kötü bir durum değildir.

Cihet Hazırlama Listesine Eklendi Ne Demek?

PTT Kargo cihet hazırlama listesine eklendi ifadesi; Kargonun, kargo teslimini yapacak cihetin yani dağıtıcının bir sonraki günkü kargo teslim programına eklendiği anlamına gelir. Listeye eklenen kargolar aynı gün dağıtıma çıkarılamaz. Sadece sonraki gün programına alındığı anlamına gelir.

Genellikle cihet hazırlama listesine eklendi ifadesi göründükten bir sonraki iş gününde kargo dağıtıma çıkarılmaktır.  Bir başka konuda anlattığım “Dağıtıcıya Verildi-Cihet No:xxxx”  ifadesi göründüğü gün kargo teslim edilmek üzere dağıtıma çıkmış anlamına gelir.

Bilgi: Uzun tatiller sonrasında ve yoğun kampanya dönemlerinde sonraki gün dağıtıma çıkmayabilir.

Sonraki Gün Dağıtıma Çıkmazsa

Çok yoğun bölge ve yoğun dönemlerde Cihet hazırlama listesine eklendi ifadesi göründükten sonraki gün de kargo dağıtıma çıkmayabiliyor. Nadir bir durum da olsa yaşanabilir. Özellikle Aliexpress’in yoğun kampanyalar yaptığı 11.11, black friday, yılbaşı gibi dönemlerde sonraki gün dağıtıma çıkmama şansı yüksektir. PTT kargo takip sayfasında, Cihet hazırlama listesine eklendi olarak göründüğü zaman eğer beklemek istemezseniz, kargoyu bulunduğu PTT merkezinden bizzat teslim alabilirsiniz.

Aliexpress İndirim Kuponları
https://www.firsats.com/aliexpress-indirim-kuponlari-nasil-kullanilir/

PTT Kargo Takibi

PTT Kargo Takibi
PTT kargo takip kodunuzla gönderi takibi yapabilirsiniz.

PTT Kargo Gönderi Takibi

Takip kodunuz:

Aliexpress Türkiye deposu
“Cihetten Gönderi Çıkarıldı” Ne Demek? PTT Kargo Takip
Dağıtıcıya Verildi-Cihet No Nedir?
Gönderim Ücreti Hesaplama
Yurt Dışı Kargo Takip | PTT Kargo Takibi | Kargom Nerede?
PTT Kargo Gümrük İşlemleri
PTT Barkod Sorgulaması | PTT Kargo Sorgulama

Subscribe
Bildir

25 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

İlk başta PTT kargo takipte cihet hazırlama listesine eklendi yazısını görünce korkmuştum. Kargom dediğiniz gibi sonraki gün adresime teslim edildi. Teşekkür ederim.

Bende 2gundur öyle diyo ne yapmalıyım

Cuma günü cihat listesine eklendi yazısı geldi cumartesi paketin gelir mi

Ptt pismanlik tembellerin doldugu sirketdir aras mng ups candir gerisi boş

Yaklaşık 5 gündür bekliyom ama durum hiç değişmiyo yaa.

26.11.2019 tarihinde aynı siteden 3 ürün aldım. 28.11.2019 tarihinde biri aras, biri yurtiçi biri ptt kargoya verilmiş. diğer iki kargo firması kargomu 02.12.2019 tarihinde tarafıma teslim etmesine rağmen ptt kargo hala kabul edildi yazıyor.15 gündür kargo kargo firmasında bekliyor.Ne muhattap var ne ilgilenen ptt kargoyu tercih edecek olanlar bu lanet firmayla çalışmayı asla düşünmesin.

25.12.2019 tarihinde adıma İstanbul’ dan gönderilen kargo maalesef ayın 29′ u olmasına rağmen halen gelmemiştir. Benim için PTT kargo ilk di ve bu da son oldu. Yazık böyle kurumsal bir şirkete yakışmadı.

dagıtıcıya verildi diyodu daha sonra cihet hazırlama listesine eklendi yazıyo ne anlama geliyo

Dağıtım Adreste Yok/Kapalı-Haber Kağıdı Bırakıldı
diye yazdıklarınde tüm gün evde olmama rağmen Cihet Hazırlama Listesine Eklendi diye birşey yazıyor madem dağıtmıyacan söyle biz alırız ne biçim şirket

Merhaba bende de aynı durum var. Sonraki aşamalarda neler oldu, kargonuz adresinize geldi mi yoksa siz şubeden mi gidip aldınız?

Kargom geri mi gidiyor?

25/03/2020 – 13:56:37 Adres Hatalı/Adres Yetersiz SELÇUKLU PDM/SELÇUKLU PDM SELÇUKLU KONYA
25/03/2020 – 15:29:49 İADE-Adres Yetersiz SELÇUKLU PDM/SELÇUKLU PDM SELÇUKLU KONYA

BENİM KARGODA CİHET HAZIRLAMA LİSTESİNDE GELİR İNŞALLAH

Zimet alındı ne demek oluyor

Ptt kargoyla aynı mahallede olmamıza rağmen hala kargom dağıtıma cıkmadı , ptt kapısında uzun kuyruk var vürüsten sebep o kuyruğa girmek istemiyorum . Bu benim en doğal hakkım gidip kendiniz alın ne demek ayrıca kendim almak istesem ev adresi vermem ..

Kargom bir türlü teslim edilmedi 7 gün oldu

Bende de 15 gündür aynı yazı ama en gelen var ne giden Arıyom açan yok ya da meşgul iptal edemem de artık kapıda ödeme ile aldım ürünü iptal edebilsem başka kargoyla istesem

Kaç gündür cihet listesinde dağıtıma çıkmıyor çevremde PTT Kargo yu kullanan kim varsa çok memnun hemen geldiğini söylüyor bende ne zaman kullansam asla gelmiyo ? alt tarafı kitap siparişi verdim galiba açıp okuyorlar kitapları??

Benim kargom perşembe gününden dir cihet alındı diyor bugün 5 gün oldu hala ses yok

Yazıklar olsun böyle şirkete. Kaç gündür bekliyoruz adam akıllı işini yapan yok muhatap olacak insan arıyoruz yanlış numara veriyorlar. Kargom bugün de gelmezse şikayet edeceğim hep aynı sorun hep aynı sorun bıktık artık. aras, mng, sürat 3 iş gününde kesin teslim ediyorken ptt 15 gün beklediğimiz oluyor