Dağıtıcıya Verildi-Cihet No Ne Demek?

Bu yazımızda PTT kargo takip sayfasında karşımıza sık sık çıkan cihet no bildiriminin ne anlama geldiğini açıklayacağız. PTT kargo takip sayfasında gördüğümüz cihet no bildirimi korkulacak bir şey değildir. Kargo taşımasının son aşamaya geldiği zamanlarda görünür.  PTT kargo sisteminden cihet no takibi yapılamaz. Cihet no için PTT kargo sistemindeki, kargo görevlisinin sicil numarası demek yanlış olmaz. Yazımızın devamında cihet no ne demek, cihet ne nedir gibi sorulara detaylı olarak cevap vermeye çalıştık.


Cihet No ne demek?

PTT kargonun takip sitesinde görünen “Cihet No” dağıtıcının numarasıdır. Kargolar PTT şubesine teslim edildikten sonra alıcıya teslim edilene kadar PTT kargo sorumluluğundadır. Kargonun takibin kolay yapılabilmesi, PTT iş yeri dışındayken sorumluluğun kimde olduğunun daha kolay anlaşılması için kargonun zimmetlendiği kuryenin numarası takip detaylarında görünür.

PTT Kargo takibi

PTT Kargo Takibi
PTT kargo takip kodunuzla gönderi takibi yapabilirsiniz.

PTT Kargo Gönderi Takibi

Takip kodunuz:

PTT Kargo dağıtıcıya verildikten sonra ne zaman gelir?

PTT kargo takip sayfasında “Dağıtıcıya Verildi-Cihet No:” şeklinde açıklama görüyorsanız kargonuz gün içerisinde PTT kargo görevlisi tarafından adresinize teslim edilecektir.

Örnek kargo takibi

Yukarıdaki görselden kargonun sabah dağıtıcıya verildiğini, akşam üstü teslim edildiğini görebilirsiniz. Kargonun teslim saati, bulunduğunuz bölgeye göre değişebilir. Genellikle kargolar saat 17’ye kadar teslim edilir. Saat 17’den sonra hala teslim edilmemiş ise bir sonraki gün teslim edilmesi daha olasıdır.

Neden teslim edilmedi?

Uzun resmi tatiller sonrasındaki yoğun dönemlerde, yurt dışı ülkelerindeki uzun resmi tatillerde büyük yoğunluklar yaşanabileceği için dağıtıcıya verilmiş olsa bile, o gün içerisinde kargonuz teslim edilemeyebilir. Böyle durumlarda mesai bitiminde Cihetten Gönderi Çıkarıldı ibaresini görünür. Ancak endişe edilecek bir durum yoktur. Bir sonraki iş gününde kargo tekrar dağıtıma çıkarılır.

Şubeden teslim alabilir miyim?

PTT kargo takip sitesinde “Dağıtıcıya Verildi-Cihet No:” bilgisini gördüğünüz zaman kargonuzu şubeden teslim alamazsınız. Cihet hazırlama listesine eklendi olarak görünüyorsa şubeden teslim alabilirsiniz.

Aliexpress indirim kuponları
https://www.firsats.com/aliexpress-indirim-kuponlari-nasil-kullanilir/

PTT Kargo Örnek Takip Detayları

24/02/2020 – 16:19:25Kabul EdildiBAŞAKŞEHİR KARGO DTM/BAŞAKŞEHİR KARGO DTM
24/02/2020 – 17:27:41PTT İşyerinden ÇıktıPTT İşyerine Sevk EdildiBAŞAKŞEHİR KARGO DTM/BAŞAKŞEHİR KARGO DTM
26/02/2020 – 09:19:29PTT İşyerine GeldiKÖRFEZ/KÖRFEZ
29/02/2020 – 09:40:25Dağıtıcıya Verildi-Cihet No:417808041KÖRFEZ/KÖRFEZ
29/02/2020 – 13:02:39Teslim EdildiKÖRFEZ/KÖRFEZ

En sık yapılan aramalar

Cihet Hazırlama Listesine Eklendi
“Cihetten Gönderi Çıkarıldı” Ne Demek? PTT Kargo Takip
Yurt Dışı Kargo Takip | PTT Kargo Takibi | Kargom Nerede?
PTT Kargo Gümrük İşlemleri
PTT Barkod Sorgulaması | PTT Kargo Sorgulama

PTT kargo cihet no nedir?
PTT kargo dağıtıcıya verildi

Subscribe
Bildir

46 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

mrh cuma gunden berı kargomu vermişim ve dun msj geldı dagıtma Cıktıgına dahıl ve son durum olarak dagıtıcıya verıldı cıhet No yazıyor lutfen yardımcı olun aramadılar olm defa bu durumu yasıyorum gecen sefer aradılar benı bu sefer msj geldı ama aramadılar bugun de baktım hala oyle yazıyor

FAYDALI BİR BİLGİ OLDU ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

Benim kargomda iki haftadır dağıttım da bir türlü gelmedi ne yapmam .gerek

1 5 6 7