Dağıtıcıya Verildi-Cihet No Ne Demek?

Bu yazımızda PTT kargo takip sayfasında karşımıza sık sık çıkan cihet no bildiriminin ne anlama geldiğini açıklayacağız. PTT kargo takip sayfasında gördüğümüz cihet no bildirimi korkulacak bir şey değildir. Kargo taşımasının son aşamaya geldiği zamanlarda görünür.  PTT kargo sisteminden cihet no takibi yapılamaz. Cihet no için PTT kargo sistemindeki, kargo görevlisinin sicil numarası demek yanlış olmaz. Yazımızın devamında cihet no ne demek, cihet ne nedir gibi sorulara detaylı olarak cevap vermeye çalıştık.

Cihet No ne demek?

PTT kargonun takip sitesinde görünen “Cihet No” dağıtıcının numarasıdır. Kargolar PTT şubesine teslim edildikten sonra alıcıya teslim edilene kadar PTT kargo sorumluluğundadır. Kargonun takibin kolay yapılabilmesi, PTT iş yeri dışındayken sorumluluğun kimde olduğunun daha kolay anlaşılması için kargonun zimmetlendiği kuryenin numarası takip detaylarında görünür.

PTT Kargo takibi

PTT Kargo Takibi
PTT kargo takip kodunuzla gönderi takibi yapabilirsiniz.

PTT Kargo Gönderi Takibi

Takip kodunuz:

PTT Kargo dağıtıcıya verildikten sonra ne zaman gelir?

PTT kargo takip sayfasında “Dağıtıcıya Verildi-Cihet No:” şeklinde açıklama görüyorsanız kargonuz gün içerisinde PTT kargo görevlisi tarafından adresinize teslim edilecektir.

Örnek kargo takibi

Yukarıdaki görselden kargonun sabah dağıtıcıya verildiğini, akşam üstü teslim edildiğini görebilirsiniz. Kargonun teslim saati, bulunduğunuz bölgeye göre değişebilir. Genellikle kargolar saat 17’ye kadar teslim edilir. Saat 17’den sonra hala teslim edilmemiş ise bir sonraki gün teslim edilmesi daha olasıdır.

Neden teslim edilmedi?

Uzun resmi tatiller sonrasındaki yoğun dönemlerde, yurt dışı ülkelerindeki uzun resmi tatillerde büyük yoğunluklar yaşanabileceği için dağıtıcıya verilmiş olsa bile, o gün içerisinde kargonuz teslim edilemeyebilir. Böyle durumlarda mesai bitiminde Cihetten Gönderi Çıkarıldı ibaresini görünür. Ancak endişe edilecek bir durum yoktur. Bir sonraki iş gününde kargo tekrar dağıtıma çıkarılır.

Şubeden teslim alabilir miyim?

PTT kargo takip sitesinde “Dağıtıcıya Verildi-Cihet No:” bilgisini gördüğünüz zaman kargonuzu şubeden teslim alamazsınız. Cihet hazırlama listesine eklendi olarak görünüyorsa şubeden teslim alabilirsiniz.

Aliexpress indirim kuponları
https://www.firsats.com/aliexpress-indirim-kuponlari-nasil-kullanilir/

PTT Kargo Örnek Takip Detayları

24/02/2020 – 16:19:25 Kabul Edildi BAŞAKŞEHİR KARGO DTM/BAŞAKŞEHİR KARGO DTM
24/02/2020 – 17:27:41 PTT İşyerinden Çıktı PTT İşyerine Sevk Edildi BAŞAKŞEHİR KARGO DTM/BAŞAKŞEHİR KARGO DTM
26/02/2020 – 09:19:29 PTT İşyerine Geldi KÖRFEZ/KÖRFEZ
29/02/2020 – 09:40:25 Dağıtıcıya Verildi-Cihet No:417808041 KÖRFEZ/KÖRFEZ
29/02/2020 – 13:02:39 Teslim Edildi KÖRFEZ/KÖRFEZ

En sık yapılan aramalar

Cihet Hazırlama Listesine Eklendi
“Cihetten Gönderi Çıkarıldı” Ne Demek? PTT Kargo Takip
Yurt Dışı Kargo Takip | PTT Kargo Takibi | Kargom Nerede?
PTT Kargo Gümrük İşlemleri
PTT Barkod Sorgulaması | PTT Kargo Sorgulama

PTT kargo cihet no nedir?
PTT kargo dağıtıcıya verildi

Subscribe
Bildir
30 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Tesekkurler cok aciklayici bir yazi olmus.

Peki PTT Kargo kapıya geldiği zaman büyük bir kargo bırakacaksa telefonla arıyor mu?

GERÇEKTEN ÇOK AÇIKLAYICI . TEŞEKKÜRLER.

merhaba, benim yurtdisi icin siparisim vardi kargom 10 nisan da PTT isyerinden cikti fakat 16 nisan tekrar PTT isyerine geldigini soyluyor bugun de dagiticiya verildi cihet no diye bir sey yaziyor ? 1 hafta oldu hala Turkiyeden cikmadi sorun nedir ?

Merhaba, benim kargo Bostanlı/Karşıyaka şubesine gelmesi gerekiyor du.Şimdi Cihet ‘e teslim edildi yazıyor.
Ne yapmam gerek?
Saygılar Gülnar

Cok tesekkur ederim aciklama icin.

Ben aliexpress den siparis verdim kargomu takip ederken bir baktim teslim edildi olarak gozukuyor 2 hafta bekledim hala gelmedi benim kargo numaramla baska birisi almis olabilirmi?

AÇIKLAYICI

KARGONUZ CİHETE TESLİM EDLİDİ DENİLİYOR FAKAT 1 SAAT SONRA KARGO TEKRAR MWEZKEZ TORBAYA EKLENDİ DENİLİYOE.İLÇEDEN MERKEZE TEKRAR MI GÖNDERİLİ Kİ

Teşekkürler açıklayıcı oldu

Teşekkürler.

Benim kargomun uzerind3n yani cihetten çıkarıldı bildiriminin üzerinden 5 gün gecti

24 Nisan Cuma günü dağıtıma çıkan kargo evde olduğum halde bana teslim edilmedi kapıya haber kağıdı bırakıldığı yazıyor o da yok ne yapmam lazım benim bir hatam yok iki küçük çocuğum var subeye de gitmem mümkün degil

Teşrkkürler bilgi için.

Tebrik ediyorum güzel bir yazı olmuş

Merhaba benim kargom gece 23:22’de “Dağıtım Adreste Yok/Kapalı-Haber Kağıdı Bırakıldı” olarak girilmiş. Sonrasında aynı gece saat 23:28’de “Cihet Hazırlama Listesine Eklendi” olarak girilmiş. Ne yapmam gerekiyor? Şubeden mi teslim almam gerekiyor yoksa cihet hazırlama listesine eklendiği için adresime gelmesini mi beklemem gerekiyor? Lütfen cevap verirseniz çok sevinirim.

Kargom teslim edildi diyor ama ortada kargo yok

Kargom 10 gündür yerine ulaşmadı. İlgili yerde ki ptt kargo görevlisi arkadaşı aradım. Fotoğraf attı kargo işletme merkezinden. Dağ gibi yığılı kargolar, binlerce paket koli. Gel yardım et, ramazan günü perişan olduk ve yinede yetişmiyor, dedi.

Hak verdim. O neydi öyle yaaa… everest tepesi gibi öbek öbek yığılmış koliler. Millet full internetten alışveriş yapmış corona nedeniyle. 350 bin gönderi var burada, dedi.

Bayramdan sonra normale dönerler

merhaba kayışdağı ataşehirde oturduğum halde kayışdağından verilen kargom neden tuzlaya gider sonra kadıköyüne geçer ? bunu merak ettim o kadar uzamasının bi nedeni varmıdır teşekkürler

GÜZEL BİR AÇIKLMA TEŞEKKÜRLE

6 cı ayın 22 sinde ptt kargoya verildi bugün 7cı ayın 6 sı hala elimize ulaşmadı yürüyereķ gelse daha çabuk gelirdi

Çok teşekkürler açıklayıcı bir anlatım olmuş

bende dağıtma verildi denilmiş 2 dk sonrasında Cihetten Gönderi Çıkarıldı diyor buna ne demeli ?


Last edited 6 gün önce by Kerem