Dağıtıcıya Verildi-Cihet No Ne Demek?

Bu yazımızda PTT kargo takip sayfasında karşımıza sık sık çıkan cihet no bildiriminin ne anlama geldiğini açıklayacağız. PTT kargo takip sayfasında gördüğümüz cihet no bildirimi korkulacak bir şey değildir. Kargo taşımasının son aşamaya geldiği zamanlarda görünür.  PTT kargo sisteminden cihet no takibi yapılamaz. Cihet no için PTT kargo sistemindeki, kargo görevlisinin sicil numarası demek yanlış olmaz. Yazımızın devamında cihet no ne demek, cihet ne nedir gibi sorulara detaylı olarak cevap vermeye çalıştık.

Aliexpress indirim kuponları
https://www.firsats.com/aliexpress-indirim-kuponlari-nasil-kullanilir/

Cihet No ne demek?

PTT kargonun takip sitesinde görünen “Cihet No” dağıtıcının numarasıdır.

PTT Kargo dağıtıcıya verildikten sonra ne zaman gelir?

PTT kargo takip sayfasında “Dağıtıcıya Verildi-Cihet No:” şeklinde açıklama görüyorsanız kargonuz gün içerisinde PTT kargo görevlisi tarafından adresinize teslim edilecektir.Örnek kargo takibi

Yukarıdaki görselden kargonun sabah dağıtıcıya verildiğini, akşam üstü teslim edildiğini görebilirsiniz. Kargonun teslim saati, bulunduğunuz bölgeye göre değişebilir. Genellikle kargolar saat 17’ye kadar teslim edilir. Saat 17’den sonra hala teslim edilmemiş ise bir sonraki gün teslim edilmesi daha olasıdır.

Neden teslim edilmedi?

Uzun resmi tatiller sonrasındaki yoğun dönemlerde, yurt dışı ülkelerindeki uzun resmi tatillerde büyük yoğunluklar yaşanabileceği için dağıtıcıya verilmiş olsa bile, o gün içerisinde kargonuz teslim edilemeyebilir. Böyle durumlarda mesai bitiminde Cihetten Gönderi Çıkarıldı ibaresini görünür. Ancak endişe edilecek bir durum yoktur. Bir sonraki iş gününde kargo dağıtıma tekrar çıkarılır.Şubeden teslim alabilir miyim?

Ayrıca PTT kargo takip sitesinde “Dağıtıcıya Verildi-Cihet No:” bilgisini gördüğünüz zaman kargonuzu şubeden teslim alamazsınız.

En sık yapılan aramalar

Cihet Hazırlama Listesine Eklendi
“Cihetten Gönderi Çıkarıldı” Ne Demek? PTT Kargo Takip
Yurt Dışı Kargo Takip | PTT Kargo Takibi | Kargom Nerede?
PTT Kargo Gümrük İşlemleri
PTT Barkod Sorgulaması | PTT Kargo Sorgulama

PTT kargo cihet no nedir?
PTT kargo dağıtıcıya verildi
PTT kargo takibi
Kargom ne zaman gelir?
PTT kargo dağıtım
PTT kargo kaça kadar dağıtım yapıyor?

13 yorum

  1. merhaba, benim yurtdisi icin siparisim vardi kargom 10 nisan da PTT isyerinden cikti fakat 16 nisan tekrar PTT isyerine geldigini soyluyor bugun de dagiticiya verildi cihet no diye bir sey yaziyor ? 1 hafta oldu hala Turkiyeden cikmadi sorun nedir ?

4 geri izleme / bildirim

  1. Cihet Hazırlama Listesine Eklendi Ne Demek? PTT Kargo | | Kargo Takibi
  2. PTT Kargo Teslim Edildi Ne Demek? PTT Takip | | Kargo Takibi
  3. PTT Kargo Gönderi Kabul Edildi Ne Demek? | | Kargo Takibi
  4. PTT İşyerine Sevk Edildi Ne Demek? PTT Takip | | Kargo Takibi

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*