Gümrük Vergisi Hesaplama Aracı 2019

Haziran 2019’da gümrük muafiyeti kaldırıldı. Artık yurt dışından gelen tüm paketler için gümrük vergisi alınmaktadir. Aliexpress, Banggood, Gearbest vb. yurt dışı eticaret sitelerinden veya arkadaş/akrabalarınızdan gelen kargolar için gümrük vergisi hesaplama aracını kullanarak, 2019 yılı güncel oran ve fiyatlarla kargo için ödeyeceğiniz gümrük vergisini öğrenebilirsiniz.
Ek olarak %20 ÖTV’ye tabi ürünler listesine bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Gümrük Muafiyeti Ne Kadardır?

1 Haziran 2019 tarihinde yürürlüğe giren yasayla birlikte, gümrük muafiyeti kaldırılmış. Bireysel olarak yurt dışından alacağınız tüm ürünler için gümrük vergisi ödemekle zorundasınız.

Yurt Dışından Telefon Gelir mi?

Kargo yoluyla yurt dışından bireysel olarak telefon ve sim kart desteği olan cihazlar getirtmek yasaktır. Bu tarz ürünler gümrükten geri çevrilip, göndericiye iade edilmektedir. Sim kart desteği olan akıllı saatler, sim kart destekli tabletler de bu yasağa dahildir.

Gümrük Vergisi Nasıl Ödenir?

Gümrük vergisi ödeme konusunda detaylı bir yazı hazırladık. Bu bağlantıya tıklayarak gümrük vergisi işlemleri ve ödemeleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Gümrük Yasaklı Ürünler Nelerdir?

Yurt dışından getirtilmesi yasak ürünler için detaylı bir yazı hazırladık. Bu bağlantıya tıklayarak 2019 yılı gümrük yasaklı ürünleri görüntüleyebilirsiniz.

Neden 5.9 TL Vergi Ödüyorum?

Yurt dışından gelen tüm kargolar için standart olarak 5.9 TL gümrüğe sunma ücreti ve damga vergisi alınmaktadır. Kargo bedeli ister 1 TL, ister bin TL olsun. 5.9 TL gümrük ücreti otomatik olarak yansıtılacaktır. Bu ücretle ilgili detaylı yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İndirim Kuponları

Yurt dışı ve yurt içi indirim kuponları paylaşımları yaptığımız sitemize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Aliexpress Sipariş Durumları

Aliexpress siparişinizin hangi durumda olduğunu görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

PTT Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

PTT kargo takibi zor değildir. Ancak PTT kargo takipte karşımıza çıkan terimler kafa karıştırıcı olabiliyor. PTT kargo takibini nasıl yapabileceğinizi gösterdiğimiz yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2 geri izleme / bildirim

  1. PTT Kargo Gümrük İşlemleri – Kargom Gümrüğe Takıldı – UKİM | | Kargo Takibi
  2. PTT Gümrüğe Sunma Ücreti Nedir? 5.9 TL | | Kargo Takibi

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*