PTT İşyerine Sevk Edildi Ne Demek? PTT Takip

PTT kargo takip terimleri kafa karıştırıcı olabiliyor. Özellikle PTT kargoyla ilk defa kargo gönderiyor veya alıyorsanız kargo takibi konusunda zorlanmanız gayet normal.


PTT işyerine sevk edildi ne demek?

PTT kargo takip sayfasında son işlem açıklaması bölümünde PTT işyerine sevk edildi olarak yazması kargonun bulunduğunuz şehirdeki PTT’ye sevk edildiği anlamına gelir. Kargo henüz bulunduğunuz şehirdeki PTT şubesine ulaşmamıştır. Kargonuz bulunduğunuz bölgedeki PTT şubesine ulaşmadan önce bir kaç aktarım merkezine uğrayabilir. PTT iş yerine sevk edildikten sonra genellikle 1-2 gün içerisinde kargo bulunduğunuz bölge dağıtım merkezine ulaşır.

Kargo ne zaman teslim edilir?

Kargo paketi bulunduğunuz bölgede dağıtım yapan PTT merkezine ulaştığı zaman PTT İşyerine Geldi olarak görünecek, yoğunluk olmaması durumunda aynı gün Dağıtıcıya Verildi-Cihet No ifadesi görünecek ve teslimatı sağlanacaktır. Bulunduğunuz bölgeye ulaştıktan sonra Cihet hazırlama listesine eklendi olarak görünürse bir sonraki gün teslim edileceği anlamına gelir. Bu durumda kargonuzu gidip teslim alabilirsiniz.

PTT kargo takibinde ihtiyacınız olabilecek diğer sayfalar;

Dağıtıcıya verildi cihet no ne demek?
Cihetten gönderi çıkarıldı ne demek?
Cihet hazırlama listesine eklendi ne demek?

Subscribe
Bildir

42 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benim cargom yurt disina sevk edildi diyor ama bir hafdadir ayni hic bir gelisme yok

1 5 6 7