PTT Kargo Takip Sorgulama – PTT Kargom Nerede?

PTT KARGO TAKİP SORGULAMA

Genellikle ilk yurt içi veya yurt dışı kargolarda, PTT kargo takibi konusunda hepimiz zorlanmışızdır. Bir kaç siparişten sonra PTT kargo takibinin nasıl yapılacağını tamamen öğrenmiş oluyoruz. PTT ile gelen yurt içi ve yurt dışı kargo takibi sorgulama için bir kaç farklı yöntem bulunmaktadır. PTT kargo gönderi takip sayfası, PTT kargo uygulaması veya PTT kargo müşteri hizmetlerini kullanarak PTT kargo takibi yapabilirsiniz.


PTT Kargo gönderileri nasıl takip ediliyor? PTT kargo takip kodunuzla, aşağıdaki bölümden PTT kargo takip sorgulaması yapabilirsiniz.

PTT Kargo Takibi
PTT kargo takip kodunuzla gönderi takibi yapabilirsiniz.

PTT Kargo Gönderi Takibi

Takip kodunuz:

PTT KARGO TAKİP İNTERNET SAYFASI

PTT kargo takibi yapabilmek, kargonun nerede olduğunu öğrenmek için PTT’den web sitesindeki özel bir sayfayı kullanmak gerekiyor. Aşağıdaki sayfadan bilgisayar, tablet veya telefonla PTT kargolarını takip edebilirsiniz.
http://gonderitakip.ptt.gov.tr

PTT KARGO TAKİP UYGULAMASI

Çok sık kargo takibi yapıyorsanız PTT kargo takip uygulamasını indirip daha pratik olarak PTT kargo takibi yapabilirsiniz. PTT kargonun resmi takip uygulamalarını aşağıdaki linklerden edinebilirsiniz.

Android için PTT Kargo Takip Uygulaması
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ptt&hl=tr

IOS (Iphone) için PTT Kargo Takip Uygulaması
https://itunes.apple.com/us/app/ptt-kargo/id985578196?mt=8

TELEFON İLE PTT KARGO TAKİP

PTT kargo müşteri hizmetlerine bağlanarak kargo takibi yapabilirsiniz. Telefonla PTT kargo takip sorgusu yapmak için 444 1 788 numarasını kullanabilirsiniz. PTT kargonun resmi telefon numarasıdır.

PTT KARGO TAKİP TERİMLERİ

Hem yurt içi hem yurt dışı PTT kargo takibi aslında oldukça karışıktır. PTT gönderi takibi sayfasında verilen bilgiler pek açıklayıcı değildir. Kargo takip sayfasında gördüğünüz açıklamaların anlamlarını anlayamadıysanız buraya tıklayarak detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Subscribe
Bildir

3 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

4 GUNDUR CİHETTE BİR TURLU TESLİM EDİLMEDİ BENCE BU PTTNİN BAŞİ BOŞLUGU ADAM KAFASİNA GORE GİDIYOR TESLİM EDİLMEDİ KİMSE NİYE DİYE SORMUYOR