PTT Kargo Yurt Dışı Kargo Ücreti Hesaplama 2019

PTT kargo yurt içi kargo ücreti hesaplama konusunda oldukça detaylı bir yazı hazırlamıştık. PTT kargo yurt dışı kargo ücreti hesaplama konusunda da oldukça fazla soru geldiği için, 2019 yılı PTT kargo yurt dışı kargo ücreti hesaplaması hakkında yazı hazırlamak istedik.


PTT Kargo Yurt Dışı Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

PTT kargo yurt dışı kargo gönderim ücretleri hesaplanırken bir kaç farklı değişken göz önüne alınır. PTT kargo yurt dışı gönderim ücreti kargonun gönderileceği ülkeye ve kargonun desisine göre hesaplanır. Desi kısaca, tüm kargo firmalarında kullanılan ortak ölçü birimidir. Kargo paketinin desisini hesaplamak için; en, boy ve yükseklik birbiriyle çarpılır ve 3000’e bölünür. Çıkan sonuç paketin desisini gösterir.

PTT Kargo Yurt Dışı 1 Desi Gönderi Ücreti Ne Kadardır?

Yukarıda da dediğimiz gibi yurt dışı kargo gönderim ücreti desi ve hedef ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Örnek olarak; 1 desilik kargoyu Afganistan’a göndermek 173.20 TL iken, aynı paketi Almanya’ya göndermek 111.20 TL, Çin’e göndermek 120.20 TL’dir.

PTT Kargo Yurt Dışı Gönderi Ücreti Hesaplama

PTT kargo sitesinde, desi hesaplaması için otomatik tablo mevcuttur. PTT kargo, gönderim ücreti hesaplama için oldukça pratik bir sayfa oluşturmuştur. PTT kargo paketinin gönderim ücreti hesaplama sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Paketin en, boy, yükseklik ve ağırlık ölçülerini girerek kolaylıkla desi ve PTT kargo gönderim ücreti hesaplayabilirsiniz.

Not: Açılan sayfanın sol tarafı  yurt içi kargo ücreti hesaplama tablosu, sağ tarafı yurt dışı kargo hesaplama tablosudur. 

Açılan sayfada, hedef ülke, en, boy, yükseklik ve ağırlık bilgilerini girdikten sonra hesapla butonuna basarak, PTT kargonun 2019 yılı güncel yurt dışı kargo gönderi ücretini görüntüleyebilirsiniz.

PTT Kargo Yurt Dışı Kargo Ücreti Hesaplama 2019

Kargo paketinin ölçüleri ve ağırlığını girerek PTT kargo gönderi ücreti hesaplamak için aşağıdaki sayfayı kullanabilirsiniz. 
https://www.ptt.gov.tr/Sayfalar/Gonderi/Gonderi.aspx

Subscribe
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments