Yurt Dışı Kargo Takip | PTT Kargo Takibi | Kargom Nerede?

Yurt dışı kargo takibini ilk defa yapıyorsanız zorlandığınızı anlayabiliyorum. Endişe etmeyin. Bu sayfa bunun için var. Yurt dışı alışverişlerinizde veya eş/dost tarafından gönderilen paketlerin takibinin yapılabilmesi için, kargo takip koduna ihtiyacınız vardır. Bu kod genellikle 2 harf, 9 sayı, 2 harf  (örn: xx123456789xx) kombinasyonundan oluşur. Kargo takip kodunuz elinizdeyse yapmanız gereken oldukça basit. Buraya tıklayarak “PTT gönderi takip” sayfasını açtıktan sonra, takip kodunuzu ve sayfadaki güvenlik kodunu girip “sorgula” butonuna basıyoruz.


Eğer hiçbir sonuç alamazsanız endişelenmeyin!

Yurt dışı kargolar Türkiye’ye sevk edilene kadar “PTT gönderi takip” sayfasında görünmeyebilir. Kargoların yurt dışına sevk edilmeleri ortalama 1 hafta/ 10 gün civarında olabilir. Yukarıdaki sorgu sayfasından sonuç alamadığınız kargoları buraya tıklayarak, başka bir site üzerinden sorgulayabilirsiniz. Eğer bu siteden de sonuç alamıyorsanız 3-5 gün kadar beklemenizi öneririm. Kargonuz takip sistemine hemen düşmeyebilir.Eğer yine sonuç alamıyorsanız yorum kısmından kargo takip numaranızı yazıp, destek isteyebilirsiniz.

Ayrıca bu sitenin mobil uygulamasını kurarak, kargo hareketliliğinde bildirim alabilirsiniz. Aşağıdaki adreslerden telefonunuz işletim sistemine uygun olan uygulamayı indirebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=yqtrack.app&hl=en_US

https://itunes.apple.com/us/app/17track/id1004956012?mt=8

Subscribe
Bildir

5 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments