Cihet Hazırlama Listesine Eklendi Ne Demek?

 

PTT kargo takip sayfasında, karşımıza çıkan cihet hazırlama listesine eklendi ifadesinin ne demek olduğu çok sık soruluyor. İlk okuyunca korkulsa da Cihet hazırlama listesine eklendi ibaresi kötü bir şey değildir. Bu yazımızda PTT kargo takibinde karşımıza çıkan cihet hazırlama listesine eklendi ifadesinin ne demek olduğunu açıklayacağız. İlk baştan belirtmeliyiz ki bu kötü bir durum değildir.


Cihet Hazırlama Listesine Eklendi Ne Demek?

PTT Kargo cihet hazırlama listesine eklendi ifadesi; Kargonun, kargo teslimini yapacak cihetin yani dağıtıcının bir sonraki günkü kargo teslim programına eklendiği anlamına gelir. Listeye eklenen kargolar aynı gün dağıtıma çıkarılamaz. Sadece sonraki gün programına alındığı anlamına gelir.

Genellikle cihet hazırlama listesine eklendi ifadesi göründükten bir sonraki iş gününde kargo dağıtıma çıkarılmaktır.  Bir başka konuda anlattığım “Dağıtıcıya Verildi-Cihet No:xxxx”  ifadesi göründüğü gün kargo teslim edilmek üzere dağıtıma çıkmış anlamına gelir.

Bilgi: Uzun tatiller sonrasında ve yoğun kampanya dönemlerinde sonraki gün dağıtıma çıkmayabilir.

Sonraki Gün Dağıtıma Çıkmazsa

Çok yoğun bölge ve yoğun dönemlerde Cihet hazırlama listesine eklendi ifadesi göründükten sonraki gün de kargo dağıtıma çıkmayabiliyor. Nadir bir durum da olsa yaşanabilir. Özellikle Aliexpress’in yoğun kampanyalar yaptığı 11.11, black friday, yılbaşı gibi dönemlerde sonraki gün dağıtıma çıkmama şansı yüksektir. PTT kargo takip sayfasında, Cihet hazırlama listesine eklendi olarak göründüğü zaman eğer beklemek istemezseniz, kargoyu bulunduğu PTT merkezinden bizzat teslim alabilirsiniz.

Aliexpress İndirim Kuponları
https://www.firsats.com/aliexpress-indirim-kuponlari-nasil-kullanilir/

PTT Kargo Takibi

PTT Kargo Takibi
PTT kargo takip kodunuzla gönderi takibi yapabilirsiniz.

PTT Kargo Gönderi Takibi

Takip kodunuz:

Aliexpress Türkiye deposu
“Cihetten Gönderi Çıkarıldı” Ne Demek? PTT Kargo Takip
Dağıtıcıya Verildi-Cihet No Nedir?
Gönderim Ücreti Hesaplama
Yurt Dışı Kargo Takip | PTT Kargo Takibi | Kargom Nerede?
PTT Kargo Gümrük İşlemleri
PTT Barkod Sorgulaması | PTT Kargo Sorgulama

Subscribe
Bildir

25 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlk başta PTT kargo takipte cihet hazırlama listesine eklendi yazısını görünce korkmuştum. Kargom dediğiniz gibi sonraki gün adresime teslim edildi. Teşekkür ederim.

Ptt pismanlik tembellerin doldugu sirketdir aras mng ups candir gerisi boş

Yaklaşık 5 gündür bekliyom ama durum hiç değişmiyo yaa.

26.11.2019 tarihinde aynı siteden 3 ürün aldım. 28.11.2019 tarihinde biri aras, biri yurtiçi biri ptt kargoya verilmiş. diğer iki kargo firması kargomu 02.12.2019 tarihinde tarafıma teslim etmesine rağmen ptt kargo hala kabul edildi yazıyor.15 gündür kargo kargo firmasında bekliyor.Ne muhattap var ne ilgilenen ptt kargoyu tercih edecek olanlar bu lanet firmayla çalışmayı asla düşünmesin.

25.12.2019 tarihinde adıma İstanbul’ dan gönderilen kargo maalesef ayın 29′ u olmasına rağmen halen gelmemiştir. Benim için PTT kargo ilk di ve bu da son oldu. Yazık böyle kurumsal bir şirkete yakışmadı.