Banggood Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

BANGGOOD SİPARİŞ KARGO TAKİP

Banggood, Türkiye’de de oldukça kullanıcıya sahip olan, oldukça büyük kurumsal bir firma. Aliexpress gibi çoklu satıcılı sisteme sahip değil. Ürünlerini kendi bünyesinden gönderiyor. Her firmada olduğu gibi Banggood‘da da bir kaç kargo seçeneği bulunuyor.


Banggood Kargo Seçenekleri

Kargo seçenekleri hakkında kısaca gerekli bilgileri ileteceğiz. Bazı kargo seçenekleri her üründe gözükmeyebilir.

1. Air Parcel Register / Uluslararası Takipli Kargo

Takipli kargo seçeneğidir. Genellikle en uygun fiyatlı seçenek budur. Banggood ortalama 7-28 günde teslimat süresi göstermektedir. Genellikle 15-18 gün içerisinde teslimat yapılıyor. Bu seçenekle birlikte gümrük vergisi iade sistemini kullanabilirsiniz. Türkiye’de PTT ile dağıtım yapılmaktadır.

2. Turkey Direct Mail / Türkiye Hızlı Kargo (Vergiler Dahil)

Banggood’un tanınmasında en büyük etkisi olan kargo seçeneğidir. Bu kargo seçeneğiyle verdiğiniz siparişlerin gümrük vergisini Banggood öder. Ürün + Turkey direct mail için sipariş aşamasında 500 TL ödeme yaptıysanız başka hiçbir kargo ve gümrük ücreti gibi extra ücret ödemeden teslimat sağlanır. Banggood ortalama 7-15 günde teslimat süresi göstermektedir. Genellikle 15 gün içerisinde teslimat yapılıyor. Türkiye’de Aras kargoyla dağıtım yapılmaktadır.

Turkey direct mail kargo seçeneği her üründe bulunmamaktadır. Turkey direct mail kargo seçeneği bulunmayan ürünlerde 1.seçenekteki kargoyu kullanarak, sayfanın devamında detaylı olarak açıklanan gümrük vergisi iade  sistemiyle sipariş verebilirsiniz.

3. Expedited Shipping  Service / Ekspres Kargo (DHL,UPS,TNT)

Almak istediğiniz ürünlere acil ihtiyaç duymadığınız sürece kullanılmasını önermediğimiz kargo seçeneğidir. Genellikle en pahalı kargo seçeneği olarak karşımıza çıkar. Banggood ortalama 5-8 günde teslimat süresi göstermektedir. Araya haftasonu denk gelmiyorsa genellikle 5 gün içerisinde teslimat yapılıyor. Farklı kargo şirketleriyle gönderim yapılıyor. Teslimat DHL, UPS veya TNT ile sağlanıyor. Çoğunlukla bu kargo seçeneğinde DHL ile gönderim yapılıyor.Banggood Gümrük Vergisi İade Sistemi

Banggood‘dan sipariş verirken, adres seçiminin alt kısmında bulunan kargo kısmından “Tariff Insurance”veya “Tarife Sigortası” olarak görünen kutucuğu işaretlemek gerekmektedir. Bu kutucuk tüm kargo seçenekleriyle birlikte kullanılabilir. İster hızlı kargo ister normal kayıtlı kargo, hangi kargoyu seçerseniz seçin gümrük vergisi iadesi alabilirsiniz.

Ürünün gümrük işlemleri yapıldıktan sonra, gümrük ödemesini siz cebinizden yapacaksanız. Daha sonra gümrük ödemenizin belgelerini Banggood destek (buraya tıklayın) kısmına ileterek vergi iadesi almak istediğinizi belirtip 7-14 gün içerisinde kredi kartınıza iadenizi alacaksınız. Paket üstündeki gümrük ödemesi yazılı barkodu kabul etmeyebiliyorlar. İlk başta paket üstündeki barkodla iade almayı deneyin. Eğer kabul edilmez ise PTT’den ödeme makbuzu almanız gerekmektedir.

Not: 8.7 TL’lik gümrük sunum ücreti iade edilmeyebilir.

Banggood Kargo Takip Kodu Nasıl Alınır?

Kargo takip kodları, ürünler kargoya verildikten sonra verilir. Kargo takip kodunuza ulaşmak için siparişlerim sayfasına girmelisiniz. Buraya tıklayarak siparişlerim sayfasına ulaşabilirsiniz. Daha sonra ekran görüntüsünde işaretlenen kısımdan kargo takip kodunuzu alabilirsiniz.

Banggood Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Banggood’da bir çok kargo seçeneği mevcuttur. Başlıklar halinde kargo takibi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

1. Air Parcel Register / Uluslararası Takipli Kargo

Takip kodu, kargoya verildikten 3-7 gün sonra takip edilebilir duruma gelmektedir. PTT ve 17Track ile sorgulama yapılabilir. Ne kadar gümrük vergisi çıktığını PTT’nin sitesinden görebilme imkanı mevcuttur.

PTT Kargo Takibi
PTT kargo takip kodunuzla gönderi takibi yapabilirsiniz.

PTT Kargo Gönderi Takibi

Takip kodunuz:

17Track Kargo Takip

Kargo takip kodunuzla gönderi takibi yapabilirsiniz.

Gönderi Takibi

Takip kodunuz:

2. Turkey Direct Mail / Türkiye Hızlı Kargo (Vergiler Dahil)

2 aşamalı kargo takibi yapılması gerekmektedir. Türkiye’ye gelene kadar Alljoy sitesinden, Türkiye’ye girdikten sonra Aras kargodan takip edilebilir. Turkey direct mail kargo takibi konusunda daha detaylı bir sayfa oluşturduk. Buraya tıklayarak Türkiye hızlı kargo takibi sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Alljoy Lojistik
http://www.alljoylogistics.com/tr/

3. Expedited Shipping  Service / Ekspres Kargo (DHL,UPS,TNT)

Bu kargo seçeneği biraz kafa karıştırıcıdır. Öncelikle hangi kargo firmasıyla gönderildiğini öğrenmek gerekmektedir. 17track.net’e takip kodunu girdiğiniz zaman hangi firmanın kodu olduğunu otomatik olarak belirleyecektir. İster 17track.net üzerinden takibe devam edebilir isterseniz kargo firmasının sitesinden takip edebilirsiniz.

DHL Kargo Takip
https://www.dhl.com.tr/exp-tr/express/tracking.html

UPS Kargo Takip
http://www.ups.com.tr/gonderi_takip.aspx

TNT Kargo Takip
https://www.tnt.com/express/tr_tr/site/shipping-tools/tracking.html

17Track Takip Uygulaması

Eğer sürekli takip etmekle uğraşmak istemiyorsanız; Takip sitenin mobil uygulamasını yüklemenizi mutlaka öneririm. Mobil uygulama belirli periyotlarla kargonuzu sizin için sorgular. Kargonuzda hareket olduğu zaman otomatik olarak size bildirim gönderir. Aşağıdaki linklerden mobil uygulamayı indirebilirsiniz. Hem ios için hem android için yurt dışı kargo takip uygulaması mevcuttur.

IOS için; https://itunes.apple.com/us/app/17track/id1004956012?mt=8
Android için; https://play.google.com/store/apps/details?id=yqtrack.app

BANGGOOD KARGO TAKİP EDİLMİYORSA;

Endişe etmenize gerek yok. Kargo takip kodlarının sisteme yansıması 1 hafta civarında sürebilir. Çin’de olan resmi tatiller ve alışveriş kampanyalarının yoğun olduğu dönemlerde bu süre çok daha uzun olur. Bazen takip bilgileri sisteme girilmeden kargonuz teslim bile edilebilir.

Subscribe
Bildir

5 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Aljpk kodu var banggod uygulamasindan TR de hatta yasadigim yerde diye gozukuyor fakat yurtici kargo uygulamasindan ulasamiyorum takip edemiyorum

ÜRÜNÜM ŞUANDA ALLJOYDA YURTİÇİ KARGO DAN TAKİP ETMEK İÇİN BİR KOD İSTİYOR BU KOD NE ZAMAN ALINIR NASIL ALINIR? YARDIMCI OLUR MUSUNUZ

Sistemde gözükmüyor !!

Artık turkey direct mail seçeneğinde alljoydan çok daha başarılı bir şirket olan we world express şirketi kullanılıyor genelde. Yazıyı güncellerseniz faydalı olur. Weworldtransfer kargo takip no WWE ile başlıyor ve aras kargonun ana sayfasında e ticaret kargo takip kısmında weworldtransfer seçilip aynı numara ile türkiye içindede kargo takip edilebiliyor