PTT Kargo Gönderi Ücreti Hesaplama 2020 | PTT Kargo Fiyatları

PTT KARGO ÜCRETİ FİYATI HESAPLAMA

PTT kargo gönderimlerinde ücret, paketin boyutu ve ağırlığına göre değişiklik gösterir. Bu yazımızda PTT kargo 2019 gönderim ücretleri ve PTT kargo ücreti hesaplaması konusunda detaylı olarak bilgi verdik.

PTT Kargo gönderi ücreti nasıl hesaplanır? 2020

Ürünün içeriğine özel kampanya olmadığı sürece, kargo fiyatları desiye göre hesaplanır. Kargo paketinin desi hesabını yapmak için; en, boy ve yükseklik birbiriyle çarpılır ve 3000’e bölünür. Çıkan sonuç paketin desisini gösterir.
Aşağıdaki tabloyu kullanarak otomatik desi hesaplaması yapabilirsiniz.

PTT Kargo 1 desi gönderim ücreti ne kadardır?

Eylül 2019 itibariyle PTT kargo gönderim ücreti 0-1 desi için 16.25 TL’dir.

PTT Kargo gönderi ücreti hesaplama

PTT kargo sitesinde, desi hesaplaması için otomatik tablo mevcuttur. PTT kargo, gönderim ücreti hesaplama için oldukça pratik bir sayfa oluşturmuştur. PTT kargo paketinin gönderim ücreti hesaplama sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Paketin en, boy, yükseklik ve ağırlık ölçülerini girerek kolaylıkla desi ve PTT kargo gönderim ücreti hesaplayabilirsiniz.

Not: PTT kargo gönderi ücreti hesaplaması sayfasındaki ilk sekme APS(acele posta servisi) kargo fiyat hesaplamasıdır. Normal kargo gönderim ücreti hesaplaması yapmak için hemen yanında bulunan “kargo” sekmesine basmanız gerekmektedir.
Yine de kendiniz hesaplamak isterseniz örnek olarak; 15x10x10 boyutlarında bir paket 15x10x10/3000 olarak hesaplanır ve 0.50 desi sonucu bulunur. Sadece paket boyutları ile PTT kargo gönderim ücreti hesaplanmaz. 0-1 desi/kg arası kargolar için standart gönderim ücreti 16.25 TL’dir. Daha ağır ürünlerde her kilogram için 2 TL ücret alınır. Eğer paket boyutları 1 desiye denk geliyor ancak ağırlığı 5 kilo, ise paket 5 desi olarak hesaplanır ve 5 desi üzerinden ücretlendirilir.

PTT Kargo ek hizmet ücretleri

Özel ve ek hizmetler de kargo ücretini değiştirir. Alma haber hizmeti için 2.20 TL, alıcının sadece kendisine teslim 2.30 TL, alma haber bilgisinin eposta ile bildirimi ücretsiz, adresten alım 5.8 TL, kontrollü teslim 4.6 TL, telefon ile teslim bildirme 4.10 TL, sms ile teslim bildirme için 0.52 TL ek ücret alınır. Bu hizmetler isteğe bağlıdır. Yaptırılmak zorunda değildir. Eğer adrese teslim yerine, PTT şubesinden teslim alınmak istenirse kargo ücretinde 4.50 TL indirim sağlanır.

Aynı il içi teslimatlarda da 4.50 TL indirim sağlanır. Ancak il içi teslimatlarda adreste teslim ile PTT şubesinde teslim arasında fiyat farkı yoktur. İl içi şube teslim kargolarda 4.50 TL + 4.50 TL olarak indirim alamazsınız.

PTT Kargo ücreti hesaplama 2020

Kargo paketinin ölçüleri ve ağırlığını girerek PTT kargo gönderi ücreti hesaplamak için aşağıdaki sayfayı kullanabilirsiniz. 
https://www.ptt.gov.tr/Sayfalar/Gonderi/Gonderi.aspx

1 geri izleme / bildirim

  1. PTT Kargo Yurt Dışı Kargo Ücreti Hesaplama 2019 | | Kargo Takibi

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*