Depodan Gönderi Çıkartıldı Ne Demek? PTT Kargo UKİM

Depodan Gönderi Çıkartıldı Nedir?

Yurt dışı siparişlerin büyük çoğunluğu PTT kargo aracılığıyla Türkiye içerisinde dağıtılır. PTT kargo ürünleri teslim etmeden önce, ürünler gümrük kontrolüne gönderilir. Yurt dışından gelen kargo paketi UKİM‘de görünüyorsa gümrük kontrolüne girmiş anlamına gelir. PTT kargo takip hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın. Gümrük kontrolüne giren ürünlerin değer tespiti yapılamaz ise paket depoya alınır. Kargo paketinin içeriğini belirten ödeme belgesi, dekont, fatura gibi bilgiler mektup gönderilerek sizden talep edilir. Genellikle gokhan.baran2@ptt.gov.tr adresine mektupta istenen belgeleri mail yoluyla göndermeniz istenir.
gokhan.baran2@ptt.gov.tr adresine gerekli bilgileri gönderdikten sonra PTT gönderi takip sayfasında “Gönderi depodan çıkarıldı” veya “Depodan Gönderi Çıkartıldı” olarak görünür. 17track.net adresinden veya başka yabancı kargo takip sitesinden sorgulama yapınca “Item removed from the Repository” olarak da görüntülenebilir. Bu bilgi mailin ilgili kişilere ulaştığı, gönderilen belgelere göre kargonun değer tespitinin doğrulanacağı anlamına gelir. Gönderdiğiniz bilgiler tutarlı/doğru ise “Gönderi depodan çıkarıldı” veya “Depodan Gönderi Çıkartıldı” ibaresinden sonra “Zimmet alındı“, “Gümrükten çıktı” ve daha sonra “PTT iş yerine sevk edildi” olarak görünebilir. İade ithali yasak yazmadığı sürece kargo paketi iade edilmez. Eğer istenilen bilgileri, verilen süre içerisinde göndermezseniz bulunduğunuz il/ilçenin gümrük müdürlüğüne giderek bizzat teslim almanız istenir. 1 haftalık süre içerisinde teslim alınmayan kargolar iade edilir.

Subscribe
Bildir

19 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

sa. bugün postaneden tebligat geldi. ukimde bekletilen kargonuzun deger tespiti yapilmadigin hesap extresi kimlik fotokopisini mail adrsine gonderin yaziyordu. daha herhangi bi mail gondermedim ama simdi ptt kargo sorgusuna baktigimda alttakiler yazıyor. sizce durum nedir . largo gelicekmi. istenilen maili gö dermelimiyim. 08/03/2019  10:05:37  –  PTT İşyerinde Bekliyor – İSTANBUL UKİM – İSTANBUL UKİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR) 12/03/2019  10:03:04  –  Depodan Gönderi Çıkartıldı  –  İSTANBUL UKİM – İSTANBUL UKİM – BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR) 12/03/2019  12:27:36  –  Gonderi gumrukten çıktı (Gelen)Return item from customs (Inb)–Turkey 12/03/2019  15:27:36  –  Gümrükten Çıktı – İSTANBUL UKİM – İSTANBUL UKİM – BAŞAKŞEHİR – İSTANBUL(AVR) 12/03/2019  15:28:31  – … Read more »

Merhabalar, benin kargo gümrükten çıktı sonra UKIM – PİM arası geziniyor. 6 günde yurt dışından gelen kargom 14 günden UKIM -GÜMRÜK- PIM sonra gene UKIM torba kapandı teslim alındı yazılar. Ve üstelik kargom içinde 5 çift çorap varken ??. Telefon, mail herşey denedim doğru düzgün bir cvp yok halen .

Merhaba ben aliexpressten ürün aldım bulunduğum ile kadar geldi ve sonrasında ptt işyerinde bekliyor yazdı ve ardından malum sokağa çıkma yasağı olduğundan dolayı alamadım ve depodan gönderi çıkı yazdı bunun ne anlama geldiğini sorabilir miyim?

Merhabalar, ben isvecten arkadasima bi paket yolladim kozmetik ürünlerdi ama hiç sıvı bişey yok içinde, bende barkod numarasından ptt sayfasına bakıyorum İstanbul başakşehirde işlem yapılan en son günde iki defa işlem yapılmış 1. Sinde depodan gönderi çıkartıldı 5 saat sonra PTT iş yerinde bekliyor diyor, sizce durum nedir ne yapılması lazım? Arkadaşım başakşehire gidip alabilirmi? Ve 25/12/20’de islem yapmis ve 29/12/20 oldu , bekleme suresi 1 haftaydi dimi?

Last edited 3 yıl önce by Miran