Depodan Gönderi Çıkartıldı Ne Demek? PTT Kargo UKİM

Depodan Gönderi Çıkartıldı Nedir?

Yurt dışı siparişlerin büyük çoğunluğu PTT kargo aracılığıyla Türkiye içerisinde dağıtılır. PTT kargo ürünleri teslim etmeden önce, ürünler gümrük kontrolüne gönderilir. Yurt dışından gelen kargo paketi UKİM‘de görünüyorsa gümrük kontrolüne girmiş anlamına gelir. PTT kargo takip hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın. Gümrük kontrolüne giren ürünlerin değer tespiti yapılamaz ise paket depoya alınır. Kargo paketinin içeriğini belirten ödeme belgesi, dekont, fatura gibi bilgiler mektup gönderilerek sizden talep edilir. Genellikle [email protected] adresine mektupta istenen belgeleri mail yoluyla göndermeniz istenir.[email protected] adresine gerekli bilgileri gönderdikten sonra PTT gönderi takip sayfasında “Gönderi depodan çıkarıldı” veya “Depodan Gönderi Çıkartıldı” olarak görünür. 17track.net adresinden veya başka yabancı kargo takip sitesinden sorgulama yapınca “Item removed from the Repository” olarak da görüntülenebilir. Bu bilgi mailin ilgili kişilere ulaştığı, gönderilen belgelere göre kargonun değer tespitinin doğrulanacağı anlamına gelir. Gönderdiğiniz bilgiler tutarlı/doğru ise “Gönderi depodan çıkarıldı” veya “Depodan Gönderi Çıkartıldı” ibaresinden sonra “Zimmet alındı“, “Gümrükten çıktı” ve daha sonra “PTT iş yerine sevk edildi” olarak görünebilir. İade ithali yasak yazmadığı sürece kargo paketi iade edilmez. Eğer istenilen bilgileri, verilen süre içerisinde göndermezseniz bulunduğunuz il/ilçenin gümrük müdürlüğüne giderek bizzat teslim almanız istenir. 1 haftalık süre içerisinde teslim alınmayan kargolar iade edilir.

Subscribe
Bildir

19 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

Merhabalar
Benim kargom şubatın 6sı itibariyle UKİM’de bekletiliyor. Teslimat adresim Gaziantep. Müşteri hizmetlerini aradım, adam 5 gün beklesin sonra bulunduğunuz il PİM gümrük servisine gönderilecek oraya giderek belgeleri sunarak kargonuzu teslim alabilirsiniz dedi. Fakat ptt’den bilgi istediğimde, “[email protected]” adresine gerekli belgeleri gönderin diye cevap geldi. Şimdi sormak istediğim şu: mail adresine mi göndereyim ödeme vs belgelerini yoksa Gaziantep gümrüğüne gelmesini mi bekleyeyim? mail adresine belgeleri göndermezsem belli bir süre sonra kargom iade edilmesin. bir değerlendirme yaparsanız sevinirim. Bu arada bana gelen kargo 40 adet müzik CDsi ve toplam ödediğim deger 16€.

Yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim. PİM dediğiniz istabul PİM mi yoksa benim burada Gaziantep PİM mi?

en sol zimette alındı yazıyo bilgilerimi maille yoladıktan sonra böyle oldu kargom geliyomu yani?

Merhaba benim kargomda gümrüge girmiş gökhan barana göndermiştim içerisinde canta vardı 20 dolarlık bir ürün fakat şimdi baktım gümrükden çıktı ukim torbaya kapandı ukim yazıyor. Normalde o ücret kısmında en azından 5.2 tl bir ödeme cıkardı orda 0 yazıyor ne demek oluyor acaba bu

Merhaba,
Kargom değer belirlenemediği için geldi ve depoda bekliyordu. Gökhanbaran’a gerekli belgeleri attım. Bugün gönderi depodan çıkarıldı ve ardından zimmet alındı yazıyor. Fakat sonrasında başka bir işlem gözükmüyor. Korkum iade olması çünkü 7. gün, pazartesi günü doluyor. Gümrük sunma ücreti vs belirlenmiş bir ücret bulunmuyor, bu zamana kadar hesaplanması gerekmez miydi?
Saygılar.

Aynı şey bendede oldu Bugün gönderi depodan çıkarıldı ve ardından zimmet alındı yazıyor. Fakat sonrasında başka bir işlem gözükmüyor. Bana ne gibi sürede gelebilir veya gümrüğemi gidicek nasıl öğreneceğim

hocam merhabalar benim gönderim aksiyon kamera ancak benim ürünüm bana promosyon yani çekilişle kazandığım bir ürün olarak geldi ancak ukime takıldı ürün bedeli olarakta kredi kartından 0,01 cent ödeme yaptım tabi gelen kağıtta içinde değer tespiti yapılamayan eşya olarak yazısı gelince bende bugün ödediğim miktarı beyan eden ekstre bilgisi ve promosyonla aldığımı gösteren ekran görüntülerini yanına kimlik fotokopimide ekleyerek gonderdim şimdi merak ettiğim ürünüm bana gelirmi ve hala bu evrakları yollamama rağmen bana sıkıntı çıkarırlarmı yani ürün iadesi yada başka bir sorun olurmu öğrenmek istiyorum cevap verebilirseniz inanın çok sevinirim

İyi günler benden reçete istendi güzellik ürünü ilaç sanılıp fakat doktorum ilaç olmadığını söyleyerek reçete yazmadı ikna edemedim reçete yazmaya bu durumu istenilen mail adresine yazdım ertesi gün yani bugün Kargo durumum depodan çıkarıldı olarak değişti sizce bana mı gönderiyorlardır yoksa bulunduğum ildeki gümrüğe mi

sa. bugün postaneden tebligat geldi. ukimde bekletilen kargonuzun deger tespiti yapilmadigin hesap extresi kimlik fotokopisini mail adrsine gonderin yaziyordu. daha herhangi bi mail gondermedim ama simdi ptt kargo sorgusuna baktigimda alttakiler yazıyor. sizce durum nedir . largo gelicekmi. istenilen maili gö dermelimiyim. 08/03/2019  10:05:37  –  PTT İşyerinde Bekliyor – İSTANBUL UKİM – İSTANBUL UKİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR) 12/03/2019  10:03:04  –  Depodan Gönderi Çıkartıldı  –  İSTANBUL UKİM – İSTANBUL UKİM – BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR) 12/03/2019  12:27:36  –  Gonderi gumrukten çıktı (Gelen)Return item from customs (Inb)–Turkey 12/03/2019  15:27:36  –  Gümrükten Çıktı – İSTANBUL UKİM – İSTANBUL UKİM – BAŞAKŞEHİR – İSTANBUL(AVR) 12/03/2019  15:28:31  – … Read more »

Merhabalar, benin kargo gümrükten çıktı sonra UKIM – PİM arası geziniyor. 6 günde yurt dışından gelen kargom 14 günden UKIM -GÜMRÜK- PIM sonra gene UKIM torba kapandı teslim alındı yazılar. Ve üstelik kargom içinde 5 çift çorap varken ??. Telefon, mail herşey denedim doğru düzgün bir cvp yok halen .

Merhaba ben aliexpressten ürün aldım bulunduğum ile kadar geldi ve sonrasında ptt işyerinde bekliyor yazdı ve ardından malum sokağa çıkma yasağı olduğundan dolayı alamadım ve depodan gönderi çıkı yazdı bunun ne anlama geldiğini sorabilir miyim?

Merhabalar, ben isvecten arkadasima bi paket yolladim kozmetik ürünlerdi ama hiç sıvı bişey yok içinde, bende barkod numarasından ptt sayfasına bakıyorum İstanbul başakşehirde işlem yapılan en son günde iki defa işlem yapılmış 1. Sinde depodan gönderi çıkartıldı 5 saat sonra PTT iş yerinde bekliyor diyor, sizce durum nedir ne yapılması lazım? Arkadaşım başakşehire gidip alabilirmi? Ve 25/12/20’de islem yapmis ve 29/12/20 oldu , bekleme suresi 1 haftaydi dimi?

Last edited 1 yıl önce by Miran