LP Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Aliexpress standart shipping ile alınan ürünler LP ile başlayan kargo takip koduna sahip oluyor. Bu kargo takip kodları PTT’nin sitesinden sorgulanmak istediği zaman sonuç vermiyor. Peki LP kargo takibi nasıl yapılır? LP ile başlayan kargolar genellikle takipsiz olarak veya sadece gönderi yapılan ülke içinde takip edilebilir olarak düşünülüyor. Bu ön yargı yanlış. LP ile başlayan kargo takip kodları takiplidir.Takip etmesi diğer kargo türlerine göre biraz daha karmaşık olabilir. Bu kargoların takibi 2 aşamalıdır. Kargo gönderici ülke içindeyken http://global.cainiao.com adresinden takip edilebilirken, Türkiye’ye sevk edildikten veya Türkiye’ye ulaştıktan sonra gonderitakip.ptt.gov.tr adresinden takip edilir. LP ile başlayan kargo takip kodunun PTT’nin sistemin sorgulanamadığını söylemiştim.


PTT’nin sisteminden LP kargo takibini nasıl yapacağız? Kargo yurt dışına sevkinden sonra http://global.cainiao.com adresinden sorgulandığında Türkiye’ye özel takip kodu görünmektedir. Cainiao’da gördüğünüz kodu gonderitakip.ptt.gov.tr adresine yazdığınız zaman Türkiye içerisindeki hareketlerini de sorgulayabilirsiniz.

Subscribe
Bildir

45 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

aras kargo el koyuyor kargolara… Takip kodu olmadığı için hak iddia edemiyoruz.. Ben 10 yıldır pttde iken aliexprestn dünyaları aldım. Hiç bir ignem kaybolmarim. Aras öyle değil ürünü alamaeigim gibi iade parada alamadım. Adamlar kod söylüyosun bilmiyoz diyolar. Ulan arkadaş senin etiketinin üzerinde var ama bu LP…. resmen çalıyorlar urunleri