AliExpress Processing Time Remaining Nedir?

Bu yazımızda sık sık sorulan Aliexpress siparişlerinde görülen “Processing time remaining” teriminin ne anlama geldiğini açıklayacağız.


Aliexpress‘te sipariş verdikten sonra sipariş durumu “Awaiting shipment” olarak gözükür.  “Awaiting shipment” yazan kısmın hemen altında “Processing time remaining” yazar ve sonunda bir süre bulunur. “Processing time remaining” kısmının altında yazan süre, satıcının siparişi kargoya vermek için zorunda olduğu maximum süredir.

Genellikle 1 hafta süre tanınır, resmi tatil ve kargo firmalarının çalışmadığı günler dışında genellikle satıcılar 3 gün içerisinde siparişi kargoya teslim eder. Siparişin hazırlanması ve kargoya verilmesi arasındaki bu süreçte sipariş durumunun, Awaiting shipment” veya “gönderi bekleniyor” olarak gözükmesi gayet doğaldır. Bu süre içerisinde satıcı siparişi kargoya vermezse, sipariş otomatik olarak iptal edilir ve ödeme 2-14 gün içerisinde kredi kartınıza iade edilir.

Eğer satıcının gönderim süresi az kaldı ve hala göndermemişse, satıcıyla iletişime geçip, ürün stoğu olup olmadığını, ne zaman göndereceğini danışabilirsiniz. Satıcı ürünü göndereceğini söylüyor ama süre dolmak üzereyse, satıcı siparişi kargoya vermek için ek süre isteyebilir. Awaiting shipment” yazan kısmın hemen bir yan sütununda bulunan “extend processing time” butonuna basarak kargoya veriliş süreci için satıcıya extra süre tanımlayabilirsiniz.

Aliexpress Awaiting shipment nedir?

Extend processing time ne demek?

Subscribe
Bildir

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments