Aliexpress Awaiting Shipment / Gönderi Bekleniyor Nedir?

Aliexpress artık hepimizin hayatında. Aliexpress sipariş durumları kafa karıştırıcı olabiliyor. Aliexpress‘te “Awaiting Shipment” uyarısını görüyorsanız endişe etmeniz gereken bir şey yok. Gittigidiyor’da, N11’de de olduğu gibi, sipariş verdikten sonra ürünün kargoya verilmesi için satıcıya belli bir süre tanınır.


Bu süreyi Aliexpress‘te satıcı belirmektedir. “Awaiting shipment” yazan kısmın hemen altında “Processing time remaining” yazar ve sonunda bir süre bulunuyor. Bu süre, satıcının siparişi kargoya vermek için zorunda olduğu maximum süredir. Genellikle 1 hafta süre tanınır, resmi tatil ve kargo firmalarının çalışmadığı günler dışında genellikle satıcılar 3 gün içerisinde siparişi kargoya teslim eder. Siparişin hazırlanması ve kargoya verilmesi arasındaki bu süreçte sipariş durumunun, “Awaiting shipment” veya “gönderi bekleniyor” olarak gözükmesi gayet doğaldır.

Eğer satıcının gönderim süresi az kaldı ve hala göndermiyorsa, satıcıyla iletişime geçip, ürün stoğu olup olmadığını, ne zaman göndereceğini danışabilirsiniz. Satıcılar yüksek puan alabilmek için bu tarz sorulara 24 saat içerisinde dönüş yapmaktadır.

Eğer satıcı siparişi kargoya vermek için ek süre istiyorsa; “Awaiting shipment” yazan kısmın hemen bir yan sütununda bulunan “extend processing time” butonuna basarak kargoya veriliş süreci için satıcıya extra süre tanımlayabilirsiniz.

Subscribe
Bildir

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments