Aliexpress Awaiting Delivery Ne Demek?

Bu yazımızda Aliexpress sipariş durumlarından biri olan, Awaiting Delivery‘nin ne anlama geldiğini, ne yapılması gerektiğini açıklayacağız. Aliexpress siparişinizi oluşturdunuz, satıcı ürünü kargoya verdi ve sipariş durumu artık Awaiting Delivery olarak görünüyor. Peki Awaiting Delivery ne demek? Awaiting Delivery‘i direk çevirecek olursak teslimat bekleniyor anlamına gelmektedir. Yani artık ürün satıcının elinden çıkmış, kargo aşaması sürüyor.


Awaiting delivery durumundaki siparişler ne zaman teslim edilir sorusuna cevap vermek oldukça güç. Kargo gönderim yöntemi, kargonun çıkış deposu, Çin’de ve Türkiye’deki kargo/gümrük yoğunluğu bu süreci etkilemektedir. Gümrük muafiyeti kaldırılmadan önce ortalama 12-20 gün arasında teslim ediliyordu. Artık tüm kargolar gümrüklendiği için bu süreç daha uzun oluyor. Kesin olmamakla birlikte ortalama 30 günde teslim edilebilir diyebiliriz.

Siparişlerim sayfasında yukarıdaki görselde işaretli olan, Awaiting delivery yazan kısmın hemen altında bulunan “Your order will be closed in” yazısının sonundaki süreye dikkat etmelisiniz. Siparişlerim sayfasına ulaşmak için buraya tıklayın. Bu süre kargonun elinize ulaşması tanınan maximum süredir. Bu süre içerisinde kargo teslim edilmez ise tartışma/dispute açıp para iadesi talep etmelisiniz. Your order will be closed in yazısının sonundaki süre dolduktan sonra iade talebi açmak için 15 gününüz bulunmaktadır. Süre bitip, 15 gün geçtikten sonra ürün hala elinize ulaşmadıysa hiçbir iade hakkınız kalmamaktadır.

Subscribe
Bildir

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments