Aliexpress Ödeme Bekleyen Sipariş

Aliexpress‘te bazı durumlarda ödeme yaptığınız halde sipariş durumu, “satıcı ödeme bekliyor” veya “Awaiting Payment” olarak görünebilir. Aliexpress ödeme bekleyen sipariş problemi 2 şeyden kaynaklı olabilir.


1. Çift sipariş oluşturma

Bazen farkına varmadan Aliexpress‘te çift sipariş oluşturulabiliyor. Buraya tıklayarak çift sipariş verip vermediğinizi kontrol edebilirsiniz. Eğer çift sipariş görünüyorsa; altta bulunan Aliexpress siparişinin durumu ödenmiş, üstte bulunan siparişin durumu ödeme bekliyor olarak gözükecektir. Bu durumda üstte bulunan siparişi iptal edebilirsiniz. Manuel olarak iptal etmeseniz de belli süre sonra otomatik iptal olacaktır. Ancak bazen satıcı 2.siparişin de ödenmesini bekleyip, kargoyu daha geç kargoya verebilir. Bu yüzden yanlışlıkla oluşturduğunuz 2.siparişi direk iptal etmenizi öneririm.

2. Banka kaynaklı ödeme problemi

Eğer 1.problemi yaşamıyorsanız sorun bankadan kaynaklı olabilir. Bunun çözümü oldukça basittir. İlk olarak ödeme yaptığınız kredi kartının dönem içi hareketlerini kontrol edin. Ödeme yapılmış işe ekran görüntüsünü alıp Aliexpress müşteri hizmetlerine iletmeniz gerekiyor. Buraya tıklayarak Aliexpress müşteri hizmetlerine nasıl ulaşabileceğini öğrenebilirsiniz. Ödeme yapılmamış ise Aliexpress ödeme sayfasında problem oluşmuş anlamına gelmektedir. Böyle durumlarda siparişlerim sayfasına girip, “şimdi öde” veya “pay now” butonu ile tekrar ödeme yapabilirsiniz.

 

Subscribe
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments