Ships From: Aliexpress Ne Demek?

Merhabalar,


Aliexpress‘ten ilk defa sipariş verenlerin sık sık sorduğu “ships from nedir?” sorusuna bu yazımda cevap vermeye çalıştım. Aliexpress‘ten ürün almaya çalışırken, “şimdi al” veya “sepete ekle” butonlarına basınca “ships from” kısmını seçmemiz istenir. Her ürün de olmasa da çoğu üründe “ships from” kısmı bulunur. Bu seçeneğin yanında; Çin, Almanya, Rusya, İspanya” gibi seçenekler bulunur.Aliexpress Ships From Ne Demek?

Ships from, hangi ülkede yaşadığınızı seçme kısmı değildir. Ürünün hangi depodan gönderileceğini seçme kısmıdır. Kısaca; gönderim deposu seçimidir. Türkiye’de yaşıyorsanız Çin veya China olarak seçilmelidir. Diğer depolardan çoğu satıcı kargolama yapmaz. Eğer satıcı diğer depolarından kargolama yapmıyorsa; “Teslim edilemez e/a Turkey” ve “Bu ürün seçilen ülkeye gönderilememektedir.” uyarısını görürsünüz.

Türkiye’den alışveriş yapıyorsanız önceliğiniz Çin deposu olmalıdır. Nadir de olsa Almanya ve Amerika’dan gönderim yapabilen satıcılar da vardır. Ancak bu depolardan almaya izin verilen ürünlerin kargo maliyetleri genellikle ürünün fiyatından daha yüksek olur.

Aliexpress Türkiye Deposu

Aliexpress’te bulunan bazı mağazaların Türkiye deposu bulunmaktadır. Türkiye deposundan verilen siparişler Aras ve Yurtiçi kargoyla 1-3 iş gününde teslim edilebilir. Satıcı Türkiye’den gönderim yaptığı için extra gümrük vergisi ödenmez. Aliexpress Türkiye deposundan gönderilen ürünleri aşağıdaki yazımızdan inceleyebilirsiniz.

https://www.en10listesi.com/aliexpress-turkiye-deposu-olan-saticilar-magazalar-2019/

Subscribe
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments