Turkey Direct Mail Takip Sistemi Değişiyor | Nasıl Takip Edilir?

Biliyorsunuz ki Banggood, Turkey direct mail seçeneği ile yapılan alışverişlerde gümrük masraflarını bir çok üründe karışılıyordu. Bu konu hakkında detaylı bilgi ve nasıl alınacağına ulaşmak için buraya tıklayın. Sistem oldukça başarılı ilerlese de aksaklıklar çıkabiliyordu. Banggood, kargo yöntemini sorunsuz hale getirebilmek için Alljoy kargo firmasının yanına bir alternatif daha ekledi. Tüm Turkey direct mail ile verilen siparişlerin, takip kodları artık ALJPK ile başlamıyor. Belli bir değer, boyut ve ağırlık üstündeki paketler tamamen rakamlardan oluşan takip koduna sahip olan yeni kargo firmasıyla taşınıyor. ALJPK ile başlayan bir koda sahipseniz takip için buraya tıklayın.

Tamamen rakamlardan oluşan kargo takip kodu Türk Gümrüğünden çıkana kadar Kingruns.com‘dan takip edilebiliyor. Kargo, Türkiye’ye giriş yapıp gümrük işlemleri tamamlandıktan sonra “custom released” görünüyor. Bu kargonun gümrükten çıktığı, Yurtiçi kargoya teslim edildiği/edileceği anlamını taşıyor. Sipariş aşamasında verdiğimiz telefon numarasına Yurtiçi Kargo’dan yeni kargo takip kodu geliyor.  Yeni kargo takip kodumuzla Yurtiçi Kargo gönderi takip sayfasından takibini yapabiliyoruz. Takip için buraya tıklayın. Gümrükten çıktıktan 1-3 gün sonra kargolar elinizde olacaktır. Türkiye içerisinde dağıtımını Yurtiçi kargo üstleniyor. Çok nadir de olsa Türkiye içi dağıtımını PTT kargonun yapabileceği bilgisini de aldım.

NE KADAR SÜREDE ULAŞIR?

Bu yazıyı oluşturmadan önce 1 gün önce yani 6 Mayıs’ta Turkey direct mail ile aldığım ürün, 12 Mayıs’ta Türkiye’ye ulaşmış, gümrük işlemlerini bekliyor olarak görünmeye bile başladı. Kargo teslim edildiği zaman tam süreyi buraya ekleyeceğim. Kargonun 8 günlük gümrük işlemlerinin ardından, 20 Mayıs’ta Yurtiçi kargoya verildiğiyle ilgili SMS geldi. 21 Mayıs 2019 tarihinde Yurtiçi kargo tarafından teslim edildi. 6 gün Çin’den Türkiye’ye gelmesi ve 8 gün Gümrük işlemlerinin yapılması sürdü. 1 günü de Yurtiçi Kargo’nun dağıtımı için gitti. Toplamda 15 günde teslim edildi. Gümrük bekleme süresinin kısalacağı belirtiliyor.

 

2 yorum

  1. İyi günler ben de banggood’ un ender3 pro mağdurlarındaım. Resimdeki hareketlerle aynı hareketlere sahip siparişim. Bugün siparişin 40.günü kingruns hakkında bir araştırma yaptım ve websitelerindeki IBEX group lojistiği aradım. websitede Kingruns’ ın IBEX Group’un bir alt kuruluşu olduğu veya program ortağı belirtiliyordu. Ancak IBEX group un bana dönüşü biz de bu firmaya ulaşmaya çalışıyoruz bizi her gün bu konuyla ilgili arıyorlar ama bizim bu firma ile herhangi bir bağımız yok oldu.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*