Banggood Turkey Direct Mail Nasıl Takip Edilir? 2020

Banggood’un Turkey direct mail, diğer adıyla Türkiye hızlı kargo veya Türkiye hızlı kargo (vergiler dahil) seçeneği, Türkiye’nin gümrük muafiyetini kaldırması sonrasında oldukça popüler hale geldi. Türkiye hızlı kargo hala da oldukça popüler. Biliyorsunuz ki Banggood, Turkey direct mail seçeneği ile yapılan alışverişlerde tüm gümrük masraflarını Banggood ödüyor, gümrük işlemlerini Banggood’un anlaşmalı gümrük firması yapıyor. Banggood’un Turkey direct mail hizmetini Türkiye’den ürün alıyormuş gibi düşünebilirsiniz. Gümrük, vergi vs hiçbir şeyle uğraşmadan siparişinizi teslim alıyorsunuz.

Banggood’dan nasıl sipariş verebileceğinizi öğrenmek için buraya tıklayın. 

Türkiye hızlı kargoyla verilen sipariş, Türkiye’ye giriş yapıp gümrük işlemleri tamamlandıktan sonra “TURKEY,Customs clearance completed” görünüyor. Bu kargonun gümrük işlemlerinin yapıldığı, gümrük vergisinin Banggood tarafından ödendiği ve gümrükten çıktığı anlamına gelir. Gümrükten çıkan ürünler Aras kargoya veriliyor. Aras kargo teslimat zincirinde sadece gümrük işlemleri yapılmış siparişi, gümrük firmasından alıp size iletmekten sorumlu. Gümrükten çıktıktan 1-3 gün sonra kargolar elinizde olacaktır. Çok nadir de olsa Türkiye içi dağıtımını PTT kargonun yapabileceği bilgisini de aldım. Şuana kadar Türkiye hızlı kargoyla alınıp, PTT kargoyla teslim edilen sipariş görmedim.

Turkey Direct Mail / Türkiye Hızlı Kargo Takibi nasıl Yapılır?

Turkey direct mail kargonun Türkiye içinde takip edilmesi konusunda hala eksiklikler var. Türkiye’ye gelene kadar takibinde sorun yaşanmıyor. Alljoy lojistiğin sitesinden veya 17track.net adresinden kargo takibini yapabilirsiniz.

Alljoy’un takip sayfasına ulaşmak için buraya tıklayın. 17track.net adresinden takip etmek için; ALJA ile başlayan Türkiye hızlı kargo takip kodunu aşağıdaki kutuya girip sorgula butonuna baksarak Turkey direct mail kargo takibi yapabilirsiniz.

Kargo takip kodunuzla gönderi takibi yapabilirsiniz.

Gönderi Takibi

Takip kodunuz:

ALJA ile başlayan kod Türkiye’deki kargo hareketlerini detaylı olarak göstermemektedir. Kargonun gümrükten çıktığı ve teslim edildiği bilgisi dışında hiçbir detay ALJA koduyla gözükmüyor.

Türkiye’deki Kargo Hareketlerini Görmek

Türkiye’de detaylı kargo takibi yapmak için yapılması gereken bir işlem bulunuyor. Kargo Customs clearance completed veya Gümrük işlemleri tamamlandı olarak göründükten sonra Aras Kargo müşteri hizmetlerini arayarak, siparişte verdiğiniz isim ve soyisimle Aras kargo takip kodunu alabilirsiniz. Aras kargo takip kodunuzu aşağıdaki kutuya girip sorgula butonuna basarak Türkiye hızlı kargo takibini yapabilirsiniz.

Aras Kargo Müşteri Hizmetleri
444 25 52

Aras kargo takip kodunuzla gönderi takibi yapabilirsiniz.

Aras Kargo Gönderi Takibi

Takip kodunuz:

Ne Zaman Gelir?

Türkiye hızlı kargo siparişleri 1 haftada Türkiye’ye ulaşıyor. Gümrük yoğunluğu yaşanmıyorsa Türkiye’ye geldikten 4-7 gün sonra elinize ulaşmış oluyor. Gümrükte uzun süre bekleyen kargolar olabiliyor. Endişe etmeniz gerekmiyor. Sırasıyla ürünler gümrükten çekilip teslim ediliyor. Ortalama teslim süresi 10-20 gün arasıdır.

Turkey Direct Mail Örnek Kargo Takibi

Türkçe Çeviri

TarihHareket
2020-03-16 19:21:00Teslim edildi
2020-03-11 15:14:45Gümrük işlemleri tamamlandı
2020-03-09 07:00:00Varmak hedef havaalanı
2020-03-08 22:00:00kalkış havaalanı kalkış
2020-03-06 08:00:00Ulaşması HK airport
2020-03-05 22:52:17kalkış ülke giden
2020-03-01 19:41:23kalkış ülkeye gelen

Orjinal

TarihHareket
2020-03-16 19:21:00Delivered
2020-03-11 15:14:45Customs clearance completed
2020-03-09 07:00:00Arrive destination airport
2020-03-08 22:00:00departure airport departure
2020-03-06 08:00:00Arrive HK airport
2020-03-05 22:52:17departure country outbound
2020-03-01 19:41:23departure country inbound

Departure Airport Departure / Kalkış Havaalanı Kalkış

Gönderici ülkenin havaalanından kalktığı çıktığı anlamına gelir.

Arrive Destination Airport / Varmak Hedef Havaalanı

Türkiye’ye ulaştığı. Ancak henüz gümrük işlemleri yapılmamıştır.

Customs Clearance Completed / Gümrük İşlemleri Tamamlandı

Kargomuz gümrükten çıktı. Bu aşamadan sonrası Aras kargo’dan alacağınız kargo takip koduyla kontrol edilebilir. TR’de nerede olduğunu ALJA koduyla izleyemezsiniz.

Delivered / Teslim Edildi

Kargonun teslim edildiğini belirtir.

Subscribe
Bildir

18 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

İyi günler ben de banggood’ un ender3 pro mağdurlarındaım. Resimdeki hareketlerle aynı hareketlere sahip siparişim. Bugün siparişin 40.günü kingruns hakkında bir araştırma yaptım ve websitelerindeki IBEX group lojistiği aradım. websitede Kingruns’ ın IBEX Group’un bir alt kuruluşu olduğu veya program ortağı belirtiliyordu. Ancak IBEX group un bana dönüşü biz de bu firmaya ulaşmaya çalışıyoruz bizi her gün bu konuyla ilgili arıyorlar ama bizim bu firma ile herhangi bir bağımız yok oldu.

İyi günler bugün 42. gün ürün gümrükten geçti ve Yurtiçi Kargo’ ya teslim edildi gelen mesaj ürünün yarın teslim edileceği yönünde.

İyi günler 2020-05-29 21:29
Türkiye, Eşya’yı gümrükten çıkardı bu mesajdan sonra hiçbir bilgi almadım Aras kargoyu aradım onların da bir bilgisi yok lütfen bana yardımcı olabilir misiniz

Merhaba.
Mayıs 29 itibariyle gümrük işlemlerinin halledilmiş olduğu bilgisi mevcut ürünlerim henüz ulaşmadı. Olabilir, beklenir fakat benim sormak istediğim şu, daha önce Aras Kargo ile olan sözleşmenin süresinin dolduğu ve artık Yurtiçi kargo ile çalıştıklarına dair bir yorum okumuştum. Sanıyorum ki o bilgi güncel değil yani şimdi sizin mesajlara bakınca şu an itibariyle tekrardan Aras ile çalıştıklarını anladım. Doğru muyum?

Bilgi için çok teşekkürler.

29 mayıs 2020 kargolarım gümrükden çıkmış vaziyet de. Her gün aras kargo şubesine gidip isim olarak soruyorum, sonuç yok. Bu gün gümrük den çıkalı 15. Gün kaygılanmalımıyım? Yanlız yaşadığım için evden dışarıya çıkamıyorum, kargo gelir de beni bulamazsa bir başka sorun yumağına takılmayayım diye, hakkımız olmayan kaygılar yaşıyoruz, ilk defa yurtdışı alış veriş yaptım ben müşteri olarak üstüme düşeni yaparken satıcı firma ve kargo şirketleri kayıtsız davranıyor..yardımcı olursanız sevinirim,..

ALJAO0145000090YQ gumrukden cikmasina ragmen hala hic bir yerde takip numarasi bulamiyorum

peki aras kargoyu devamli aramammi gerekli yoksa bana bilgilendirme gelecekmi

Banggoddan alışveriş yapmak istiyorum şuan hangi seçeneği seçmem lazım vergiler dahil için

vergisiz yazıyor seçenekte, bu vergi ödemeyeciğim mi demek yolsa vergiler dahil değil mi demek?

Merhaba, Banggood kargosu teslim edilmiş görünüyor ancak bana ulaşan bir kargo yok. Vergisiz direkt teslimat seçeneği ile geldi kargom. Nasıl ulaşabilirim kime teslim edildiğinin bilgisine?