PTT Kargo Torba Kapandı Ne Demek?

PTT kargonun takip sisteminde anlam verilemeyen terimler sık sık karşımıza çıkıyor. PTT kargo takip sayfasında karşımıza çıkan torba kapandı ne demek bu yazımızda açıklayacağız. PTT kargo takip sayfasında “Torba Kapandı” diye bir terim gördüyseniz endişelenmeyin. Bu kargonun açıldığı ve kapatıldığı anlamına gelmiyor. PTT’de kargolar büyük çuvallar, kafes yardımıyla taşınır. Bunlara torba adı verilir.


Kargonuzla birlikte yüzlerce kargo bu torbalara aktarılır veya boşaltılır. Kargonuz bir yerden bir yere sevk edileceği zaman torbaya konulur, torba kapanır ve bir sonraki işlem merkezine sevki gerçekleştirilir. Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi torba kapandıktan 3 saat sonra kargom, başakşehir posta işleme merkezinden, bulunduğum şehrin posta işleme merkezine sevk edilmiş.

Torba kapandı ifadesi gözüktükten kaç gün sonra kargonun teslim edileceği konusunda bir şey demek zor. Aynı terim bir çok defa gözükebilir.

Gümrük vergisi hesaplama 2019
PTT kargo cihet no sorgulama
PTT cihet no nedir?
Cihet hazırlama listesine eklendi

Subscribe
Bildir

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Merhaba konuyu okuduğum kadarıyla anladım bir şey sormak istiyorum
Ben aliexpress’den 15 temmuz tarihinde bir sipariş verdim. 1 Ağustos’da geldi ve takip sitesinden baktığımda PTT İş Yerinde Bekliyor yazıyordu. 11 Ağustos’a kadar böyle kaldı ve bugün yani 11 Ağustos’da yeni 2 şey eklenmiş
İade-Aranılamadı
Torba Kapandı

Şimdi geldiği ülkeye geri mi gidecek? Yoksa dağıtımda mı?
Başka şubeye gitmez diye düşünüyordum çünkü oturduğum yerdeki şubede bekliyordu. Gidip alacaktım ama telefonları açmıyorlar

Yardımcı olursanız sevinirim.