Aliexpress Ödeme Başarısız Hatası Çözümü

Aliexpress artık hepimizin hayatında olan milyonlarca kullanıcıya sahip bir eticaret platformu. Dolayısıyla sipariş verirken sorun yaşayan kişi sayısı da oldukça fazla. Son dönemde Aliexpress ödeme başarısız hatası aldığını belirten bir çok kullanıcı oldu. Peki bu sorun nasıl çözülür? Aliexpress ödeme başarısız hatasının çözümü oldukça basit. Yazımızın devamında ödeme başarısız problemi hakkında detaylı bilgi aktardık.


Ek olarak belirtmek isteriz ki: Aliexpress girilen kart numarası geçersiz problemi ile Aliexpress ödeme başarısız problemi birbirinden farklıdır. Aliexpress girilen kart numarası geçersiz sorunun sebebi, hatalı kart bilgisi girilmesidir. Kart numaralarını, son kullanma tarihini ve arka kısımda bulunan cv2 numarasını doğru girdiğinizden emin olun.

Aliexpress ödeme başarısız sorunu nasıl çözülür?

Aliexpress ödeme başarısız sorunun bir kaç sebebi olabilir. İlk olarak Aliexpress ödeme başarısız sorunun sebeplerini sıralayalım.

  1. Kartınız yurt dışına ve internete kapalı olabilir.
  2. Kart limitiniz yetersiz olabilir.
  3. Kart bloke edilmiş olabilir.
  4. Seçilen para birimi desteklenmiyor olabilir.

Şimdi bu sorunların tek tek detaylandıralım.

1.Kartınız yurt dışına ve internete kapalı olabilir. 

2019 yılında tüm bankaların uygulamaya koyduğu kartı internete ve yurt dışına kapatma özelliği aktif olabilir. Eğer kartınızı yurt dışına açmadıysanız; bankanızın müşteri hizmetlerinden, cep şubeden veya internet şubesinden kartınızı yurt dışına ve internete açtırarak Aliexpress deme başarısız sorunundan kurtulabilirsiniz.

2.Kart limitiniz yetersiz olabilir. 

Kart limitinizi kontrol etmenizde fayda var. Eğer yeterince limitiniz varsa bu maddeyi geçebilirsiniz.

3.Kart bloke edilmiş olabilir. 

Aliexpress’ten ufak tutarlı çok fazla sipariş verildiği zaman, banka güvenlik önlemi olarak kartı bloke edebilir. Bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak kartınızın bloke olup olmadığını kontrol ettirebilirsiniz.

4.Seçilen para birimi desteklenmiyor olabilir.

Bazı banka ve kredi kartlarıyla Aliexpress’ten TRY cinsinden sipariş verilemiyor. Görselde işaretlediğimiz kısımdan para birimini USD olarak ayarlayarak ödemenizi tamamlayabilirsiniz. Para birimini değiştirmek için Aliexpress sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments