Banggood “Teslimatı Onayla” Nedir?

Merhabalar,

Banggood, son dönemlerde oldukça popüler olan bir Çin alışveriş sitesi. Banggood, Türkiye’ye oldukça önem gösteriyor, özel indirimler sağlıyor, özel kargo yöntemleri sunuyor. Durum böyle olunca kullanıcı kitlesi her geçen gün artıyor. Banggood’dan nasıl sipariş verilir adlı videoyu izlemek için buraya tıklayın.

Banggood’dan sipariş verdikten 1 hafta sonra, siparişinin hemen yanında “teslimatı onayla” butonu çıkıyor. Siteyi İngilizce olarak kullanıyorsanız buton “Confirm Delivery” olarak görünüyor. Butonu gören kullanıcılar paniğe kapılabilir. Teslimatı onayla butonu, otomatik olarak 1 hafta sonra çıkıyor. Kargonun teslim edilmiş olduğu anlamına gelmiyor. Bu butonu gören kullanıcılar, ürün teslim edilmiş olarak düşündüğü için büyük bir yanılgıya düşüyor ve panikliyor. Teslimatı onayla butonunu gördüğünüz zaman panik yapmanıza gerek yok. Ürünü teslim aldığınız zaman bu butonu kullanarak onay verebilirsiniz.

Sipariş elinize ulaşmadan önce onay verirseniz de endişe etmenize gerek yok. Kargo takibi sayfasından ne zaman teslim aldığınız veya teslim sorunları göründüğü için, teslimatta sorun yaşansa bile takip kodunuzla iade isteği yapabilirsiniz.

Butonun işlevini Banggood’a doğrulatmış olmasam da diğer Çin sitelerinden bildiğim kadarıyla bu butonun amacı; ortalama teslim sürelerinin istatistiğini tutmak. Kargoya veriliş ve teslim tarihi arasındaki süre hesaplanıp, kargo sürecinde iyileştirmeler yapılıyor, sorunlar tespit ediliyor. 

9 yorum

 1. Merhaba banggood dan aldım araç kamerası için takip izlenmiyor diyor 3 gün oldu. Daha sonra mı çıkar acaba.
  2781354086947 bu tracking number. Ama çalışmıyor gibi anlamadım ilk siparişim

 2. Merhaba.Ben banggood’dan ürün sipariş etdim ve teslimatı almadan yanlışlıkla teslimatı onayla butonuna basdım.Sipariş bana gelicekmi?yoksa artık gelmeyecek?.
  Ve gelmediyi halde ne yapa bilirim?
  Lütfen.

  • Sipariş elinize ulaşmadan önce onay verirseniz de endişe etmenize gerek yok. Kargo takibi sayfasından ne zaman teslim aldığınız veya teslim sorunları göründüğü için, teslimatta sorun yaşansa bile takip kodunuzla iade isteği yapabilirsiniz.

   Butonun işlevini Banggood’a doğrulatmış olmasam da diğer Çin sitelerinden bildiğim kadarıyla bu butonun amacı; ortalama teslim sürelerinin istatistiğini tutmak. Kargoya veriliş ve teslim tarihi arasındaki süre hesaplanıp, kargo sürecinde iyileştirmeler yapılıyor, sorunlar tespit ediliyor.

 3. İşlevini bilmeden”teslimatı onayla” tuşuna bastım. Ama sipariş gelmedi. Verdiğiniz bilgiden sonuca ulaşamadım. Acaba bana ulaşır mı? Ulaşmazsa paramı geri alabilir miyim? Yardımcı olur musunuz? Çok acil. Lütfen.

  • Sayfayı içerisinde tam olarak istediğiniz bilgi mevcuttur.
   “Sipariş elinize ulaşmadan önce onay verirseniz de endişe etmenize gerek yok. Kargo takibi sayfasından ne zaman teslim aldığınız veya teslim sorunları göründüğü için, teslimatta sorun yaşansa bile takip kodunuzla iade isteği yapabilirsiniz.”

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*