Banggood ALJPK Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Herkese merhaba,


Banggood’un yaptığı yeni anlaşmayla birlikte ALJPK ile başlayan takip kodlarına sık sık rastlayacağız. Bu yüzden bu kargonun takibini anlatan özel bir konu oluşturmak istedim. Turkey Direct Mail yani, ALJPK ile başlayan takip kodları, özel kargo olan ALLJOY Lojistiğe aittir. Bu takip kodlarını PTT kargo takip sayfasından takip edemezsiniz. Yurt dışında Alljoy’un taşıdığı kargo, Türkiye içinde Yurt içi kargoyla dağıtılır. Banggood sayfasında Türkiye hızlı kargo veya Türkiye doğrudan kargo olarak da karşınıza çıkabilir.
Bu kargo hizmeti 17track.net adresinden sorgulanabileceği gibi, Alljoy lojistiğin Türkiye sayfasından da sorgulanabilir. Turkey direct mail kargoların, sisteme yansıması ve takip edilebilir hale gelmesi genellikle 5-7 gün arası zaman almaktadır. Kargo bilgilerinin 17track.net’e yansıması daha uzun sürebilir. Aşağıdaki linkleri kullanarak kargonuzu takip edebilirsiniz.

Alljoy Lojistik Türkiye
http://www.alljoylogistics.com/tr/


17track.net Türkçe
https://www.17track.net/tr

YURT İÇİNDE ALLJOY KARGO TAKİBİ

Alljoy lojistik, kargo gümrüklemesini yaptıktan sonra Yurt içi kargoyla dağıtım yapar. Yani kargolarınız Yurt içi kargoyla teslim edilecektir. Ürün Türkiye’ye girdikten sonra kargo takip kodunuz değişir. Bu kodu öğrenmek için Yurt içi kargo mobil uygulamasını indirmelisiniz. TC kimlik numarasıyla kayıt olduktan sonra adınıza gelen tüm kargoları takip edebileceksiniz.
Kargolar Türkiye’ye ulaşmadan Yurt içi mobil uygulamasından kargo sorgusu yapamazsınız.

Yurt içi kargo mobil uygulamasını aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Android için; 
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yurticikargo.android&hl=tr

IOS için; 
https://itunes.apple.com/tr/app/yurtiçi-kargo/id358749389?l=tr&mt=8

Banggood’dan “Turkey Direct Mail” veya “Türkiye Hızlı Kargo” seçeneğiyle verilen siparişler yukarıda açıkladığım firmalar tarafından taşınır. Bu kargo seçeneğinin en büyük özelliğiyle, gümrük vergisini Banggood’un karşılayacak olmasıdır. Bu kargo seçeneği Türkiye’ye gönderilen çoğu ürün için ücretsiz veya 2 doların altında. Gümrük vergisi limiti üstündeki ürünlerde bu seçeneği kullanarak, vergi ödemesi Banggood’a ait şekilde alışverişini yapabilirsiniz. Ürün, alt limit ve üst limit sınırlaması yoktur. Ortalama teslim süresi 12-18 gündür.

Gümrük vergisini karşılayan seçenek sadece Banggood’da geçerlidir. 

Subscribe
Bildir

94 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

ALJZX9354000038YQ benim kodda yq ile bitiyor beklemeye devam görünen o heralde

Merhaba Aykut bey ALJAO9363000034YQ numaralı kargomun yurt içi kargo takip numarasını nsıl alırım

Merhabalar, ALJAO0145000066YQ kodlu ürünümün 4 haziranda gümrük işlemleri bitti fakat 4 gün oldu hala yurtiçi kargoya verilmedi, uygulamada gönderilerim kısmında adım üstüne herhangi bir gönderi de yok. Nedeni ne olabilir sizce?

1 5 6 7