ALJPK Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

alljoytr kargo aljpk

Herkese merhaba,

Banggood’un yaptığı yeni anlaşmayla birlikte ALJPK ile başlayan takip kodlarına sık sık rastlayacağız. Bu yüzden bu kargonun takibini anlatan özel bir konu oluşturmak istedim. ALJPK ile başlayan takip kodları, özel kargo olan ALLJOY Lojistiğe aittir. Bu takip kodlarını PTT kargo takip sayfasından takip edemezsiniz. Yurt dışında Alljoy’un taşıdığı kargo Türkiye için MNG kargoyla dağıtılır.

Bu kargo hizmeti 17track.net adresinden sorgulanabileceği gibi, Alljoy lojistiğin Türkiye sayfasından da sorgulanabilir. Kargo bilgilerinin 17track.net’e yansıması daha uzun sürebilir. Aşağıdaki linkleri kullanarak kargonuzu takip edebilirsiniz.

Alljoy Lojistik Türkiye
http://www.alljoylogistics.com/tr/


17track.net Türkçe
https://www.17track.net/tr

Banggood’dan “Turkey Direct Mail” veya “Türkiye Hızlı Kargo” seçeneğiyle verilen siparişler yukarıda açıkladığım firmalar tarafından taşınır. Bu kargo seçeneğinin en büyük özelliğiyle, gümrük vergisini Banggood’un karşılayacak olmasıdır. Bu kargo seçeneği Türkiye’ye gönderilen çoğu ürün için ücretsiz veya 2 doların altında. Gümrük vergisi limiti üstündeki ürünlerde bu seçeneği kullanarak, vergi ödemesi Banggood’a ait şekilde alışverişini yapabilirsiniz. Ürün, alt limit ve üst limit sınırlaması yoktur. Ortalama teslim süresi 12-18 gündür.4 yorum

  1. banggood.com dan sipariş ettiğim ürünü denemek amacıyka “Turkey Direct Mail” yoluyla sevk edilmesini istedim ve sitede verilen kargo takip kodunu (ALJPK8303000264YQ) yukarıda dediğiniz yoldan takip ettim, sonunda 16.11.2018 tarihinde teslim edildi şeklinde bir kayıt düşüldü ancak teslim edilen birşey yok. Inter MNG Kargo’yu telefon (0850 644 6837) ile aradım, bizde böyle bir kod görünmüyor diyorlar. ALLJOY şirketine ulaşılacak bit Türkiye telefonu da yok. Ne apacağımı bilemiyorum.

    • Merhaba Sedat Bey,
      Ürünün Türkiye’deki takip kodu değişiyor. Kargonuz için verilen kod “ALJPK8303000264YQ” Bu kodla inter MNG üzerinden işlem yapabilir, bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*